חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

למרות מתקפת סייבר התזמורת הפילהרמונית ניגנה מול כל העולם

קונצרט הגאלה של התזמורת הפילהרמונית חווה מתקפת סייבר אולם הצופים הועברו לעמוד הפייסבוק והמשיכו לצפות, כל הפרטים

למרות מתקפת סייבר על אתר התזמורת הפילהרמונית עשרות אלפים מכל העולם צפו אמש באירוע הגאלה הוירטואלי של קרן התזמורת הפילהרמונית בהנחיית השחקנית הלן מירן.

קרן התזמורת הפילהרמונית הישראלית ואגודות ידידי התזמורת ברחבי העולם, קיימו אתמול (ראשון), לראשונה בתולדות התזמורת, אירוע גאלה וירטואלי בינלאומי, אותו הנחתה השחקנית זוכת האוסקר הלן מירן. זמן קצר לאחר תחילת האירוע, שותקו אתר medici.tv ואתר התזמורת הפילהרמונית בהם שודרה הגאלה, ככל הנראה בשל מתקפת סייבר מכוונת. על אף הניסיון לקטוע את השידור, זמן קצר לאחר מכן הוא הועבר לעמוד הפייסבוק של התזמורת הפילהרמונית ובסופו של דבר צפו בו עשרות אלפי אוהדי מוזיקה קלאסית מכל רחבי העולם, ביניהם גם מאות מידידי התזמורת בישראל.

באירוע הגאלה המיוחד הופיעו מנהלה המוזיקלי המיועד של התזמורת הפילהרמונית להב שני, נגנים של התזמורת וכן שורה של כוכבים, חברים קרובים של התזמורת ביניהם יצחק פרלמן, פנחס צוקרמן ואמנדה פורסית', יפים ברונפמן, יבגני קיסין, אנדרש שיף, חן רייס, חטיה בוינאטישווילי ועוד רבים. גם זובין מהטה וג'נאנדרה נוזדה לקחו חלק באירוע החגיגי. שלושה תורמים של התזמורת הודיעו כי כל תרומה הגבוהה מ- 200 דולר שתתקבל באירוע תוכפל על ידיהם.

לאור התגובות הרבות והתמיכה הרבה בתזמורת, ימשיך אירוע הגאלה להיות זמין לצפייה בעמוד הפייסבוק ובאתר התזמורת הפילהרמונית למשך חודש. קם קמפיין גיוס התרומות עבור התזמורת ימשיך במהלך תקופה זו.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: