חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהראיונות עם מוזיקאים
כולל וידאו

עידן עמדי בראיון לערוץ הטלויזיה הכורדי – "אני כורדי גאה"

בעקבות ראיון שקיים עידן עמדי התראיין לערוץ הטלוויזיה הכורדי rudaw-tv הוא זכה לגלי אהדה מכורדים ברחבי העולם, צפו בראיון

הראיון עם עידן עמדי שודר בערוץ הכורדי ביום רביעי האחרון ובכתבה צפו מיליוני אנשים ברחבי העולם –  בעיראק, איראן, טורקיה, סוריה, אירופה וארה"ב.

בעקבות ההצלחה הבינלאומית של העונה השלישית של פאודה מסביב לעולם ובעולם הערבי בפרט, קיבל עידן עמדי הצעה מערוץ הטלוויזיה הכורדית הגדול rudaw tv לעשות עליו כתבה כאמן ושחקן ישראלי עם שורשים מהעדה הכורדית לאחר שראו את שם משפחתו בקאסט השחקנים בסדרה.

במהלך הכתבה סיפר עידן עמדי על שורשיו המשפחתיים, קריירת המשחק ואיך הגיע לפאודה, וכמובן קריירת המוסיקה ושילוב המוזיקה הכורדית במופעי הענק שלו.

קטע מתוך הראיון במהלכו מקווה עמדי להגיע לכורדיסטן להופעה, צפו

 

עידן עמדי, בן 32, נולד וגדל ברובע הכורדי של ירושלים, "כילד לא הבנתי את המשמעות, כשהתבגרתי סיפרו לי על הארץ ועל האנשים הכורדים, בכל מקום שאני הולך בישראל אני אומר שאני כורדי – ואני גאה בזה." למרות שמעולם לא ביקר באזור, עמדי מתעניין באופן פעיל בכורדיסטן ומספר על קהילה כורדית תוססת בישראל. "אנו מתכנסים פעם בשנה כדי לרקוד, להאזין למוזיקה הכורדית ומנסים להיות יותר מחוברים. אני מקווה שהאנשים הצעירים יותר ישמרו על המסורת הזו."

בעקבות הכתבה קיבל עמדי מאות הודעה מרחבי העולם והעולם הערבי בעיקר עם תמיכתם ואהדתם החדשה אליו ולמוזיקה שלו.

 

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: