קליפים חדשים

נטע – קורונה | NETA – Corona

המפיק נטע וייסמן משיק שיר על המגיפה בכיכובה של לינדה פייקה, צפו בקליפ

את סיפורו של נטע "נטי" וייסמן עוד משנות השבעים של המאה הקודמת סיפרתי כבר בהרחבה כאן, גם על הפרויקט הנוכחי שלו בשנים האחרונות עם הזמרת ההולנדית לינדה פייקה, אותה הכיר נטע לראשונה כשהייתה בת 16 באמסטרדם בשנת 1982 הכברתי מילים.

כעת נטע משחרר שיר חדש שאת מילותיו כתבה לינדה והוא הלחין והפיק מוסיקלית. השיר העוסק בהתמודדות מול מגיפת הקורונה, ההסגר הביתי ושיתוק הפעילות בעולם מלווה בקליפ המתאר אף הוא את הווייה והחוויה של חיים לצד המגיפה החדשה.

ואם נדמה לכם שנוכחותו הוירטואלית או הרוחנית של דיויד בואי עולה מתוך השיר, כמו שאני חשתי בהאזנה הראשונה, אתם לא טועים, בשיחה עם נטע אודות לינדה הוא אמר – "תמיד אמרתי וגם כתבתי שהיא שרה כמו דייויד בואי אבל באשה. הגדולה שלה היא שהיא לא רק זמרת ויוצרת, היא אומן אמיתי. כשהיא כותבת יש לה חזון, של התאורה, הבמה, הלבוש והכי חשוב, הדמות. כמובן שהיא גם אהבה את בואי , כמו כולנו. אבל גם בגיל 16 היא היתה שרה בצורה בוגרת וזה הסטייל שלה. בגלל זה אנחנו עובדים בלי צורך לדבר…" 

צפו בקליפ.

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: