חדשות בינלאומיות
כולל וידאו

סטיב פריסט מלהקת Sweet הלך לעולמו

סטיב פריסט, בסיסט וזמר להקת Sweet העומדת מאחורי להיטי הענק - “Ballroom Blitz” , “Fox on the Run” , “Love Is Like Oxygen” הלך לעולמו גיל 72.

סטיב פריסט, נגן הבס והזמר הנמנה על מייסדי להקת הגלאם רוק Sweet , נפטר ביום חמישי בגיל 72. משפחתו אישרה את מותו בהודעות במדיה החברתית ביום חמישי. לא נמסרה סיבת המוות, אולם הגיטריסט אנדי סקוט – החבר האחרון מההרכב המקורי של הלהקה – אמר כי "מצבו הבריאותי התרופף" לאחרונה.

הודעתו של אנדי סקוט

ההרכב המקורי של להקת Sweet הוקם בשנת 1968, כאשר אנדי סקוט הצטרף לסטיב פריסט וחברים נוספים, ההרכב ניגן להיטי פופ די פשוטים עד שבשנת 1970 סקוט ופריטס חברו אל המתופף מיק טאקר והזמר בריאן קונולי שהכניסו יותר גלאם רוק לסגנון ההרכב. הלהקה יצרה ובצעה שורה ארוכה של להיטים במהלך שנות השבעים והיוותה כאמור אחד מעמודי התווך של סצנת הגלאם רוק.

במהלך השנים ההרכב התפרק ושני המייסדים, סקוט ופריסט פעלו במסגרת הרכבי המשך בעלי אותו שם. ההרכב שהגיע לישראל לפני כשנתיים היה של אנדי סקוט. סטיב פריסט עבר להתגורר בצפון אמריקה והקים שם הרכב זהה שביצע את להיטי ההרכב המקורי.

כאמור בשנים האחרונות מצבו הבריאותי של סטיב פריסט לא היה בשיאו, ניתן לראות בתיעודי הופעת ההרכב אותו הוביל כי הוא מנגן בישיבה, הופעה שהייתה די עילגת בלשון המעטה…

 

כך זה היה בשנות השבעים, כאשר ההרכב היה בשיא תהילתו

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: