חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

המחזמר אודות שושנה דמארי יציין את החזרה לשגרה

התיאטרון העברי יעלה את הצגת הפרמיירה למחזמר "אור" העוסק בחייה של שושנה דמארי בבית ציוני אמריקה בתאריך 16 ביוני, כל הפרטים.

בתקופת טרום הקורונה, ממש זמן קצר לפני כניסת עמישראל להסגר, התקיים אירוע במהלכו הציג גדי צדקה, המייסד ומנהל התיאטרון העברי את הרפרטואר של התיאטרון לשנת 2020. גולת הכותרת הייתה הצגת המחזמר "אור" על שם שירה האהוב של שושנה דמארי המנוחה, סיפור המעשה נפתח בבשורה המגיעה אל שושנה דמארי, כי הוחלט להעניק לה את פרס ישראל. באותו רגע פורצים חייה במלוא עוזם ומציפים מחדש את קורות משפחתה שעלתה מתימן, אהוביה, מחזריה, מעריציה ושיריה הנפלאים שהפכו לפס הקול הישראלי שמלווה את מדינת ישראל מיום הקמתה עד ימינו אלה.

הצגת הפרמיירה של המחזמר אמורה הייתה להיערך במהלך חודש מרץ 2020, אירוע שירד מעל הפרק בעקבות הסגר ועצירת כל פעילות התרבות בישראל.

במסגרת פרויקט "ישראל מחוברת" בתמיכת משרד התרבות והספורט, התקיים מפגש משודר בלייב בבית היוצר, אותו אצרנו כחלק מפורויקט "מוזיקה בצל הקורונה"  עם גדי צדקה והשחקניות נאוה מדינה וקרן הדר אשר שודר במקביל במספר עמודים בפייסבוק כולל העמוד שלנו. במהלך השידור בצעו השתיים את השיר "רכב אש" של שושנה דמארי, אשר נכתב והולחן בידי נעמי שמר.

כעת אנו מתבשרים כי התיאטרון העברי עומד לקיים את הצגת הפרמיירה של המחזמר "אור" בתאריך 16 ביוני בבית ציוני אמריקה ובכך לפתוח סבב הופעות ברחבי הארץ. כאן כרטיסים לפרמיירה, כאן כרטיסים למופע נוסף למחרת בבוקר

תיעוד הביצוע לשיר "רכב אש" באדיבות בית היוצר.

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: