חדשות רוק
כולל וידאו

זמן הפורקן – סדרת הדיגיטל המלאה

סדרת הדוקו קליפ לסצנת הרוקנ'רול העצמאית של תל אביב עלתה במלואה לרשת, זמן צפייה.

בסוף שנת 2019 רקמו האחים יהונתן וברק גרוסברג את חלומם ליזום ולהפיק סדרת תכניות וידאו אשר יתעדו את להקות הרוקנ'רול העצמאיות בשטח בשורת קליפים ומופעים. התכנית הייתה להריץ סדרה לדוגמא אשר תהווה  מודל התעניינות לגופים המסחריים הגדולים השולטים בתחום הברודקאסט. האחים הם בניו של שאול גרוסברג, מי שהקים בשנות השבעים את המוסד המוזיקלי "מועדון הרוק הישראלי" המיתולוגי בבית לסין והפיק את להקות הרוק הראשונות בישראל שכללו אז את פורטיס, סחרוף, יהודית רביץ, מני בגר, שולץ האיום ואחרים.

האחים גרוסברג, רוק כבד.
האחים גרוסברג, רוק כבד.

הם רתמו שורה ארוכה של להקות והרכבים מקומיים היוצרים ומנגנים רוקנ'רול ישראלי תל אביבי רועש ובועט ואפילו הרימו ערב הופעות חגיגי על מנת להכריז על הפרויקט בהשתתפות הצ'רצ'ילים, אלישע בנאי, קילר הלוהטת, נאג' חמאדי, מונה כמונה, קדחת ועוד.

כל זה התרחש כאמור בשלהי שנת 2019. אך החורף שנכנס עם שנת 2020 הביא עימו סגר ובידוד, ריחוק חברתי, עצר את המשכו של הפרויקט ממנו נותרו נכון לעכשיו חמישה פרקים בני כמחצית השעה בערך כל אחד המתעדים את הסצנה העצמאית הרועשת המקומית בשלל הפלטפורמות והרשתות החברתיות – פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב.

בימים אלו מסתיימת תקופת ההרצה של התוכנית שכללה 5 פרקים ראשוניים שמשודרים בדפי התוכנית בדיגיטל (יוטיוב, אינסטגרם, פייסבוק) ובאפיקים 98 ו-110 בהוט/יס (ימי שני ב-22:00, ימי רביעי ב-16:00, ימי חמישי ב-23:30).

נכון לרגע זה עדיין לא יצאה כל הכרזה על אימוצה של הסדרה בידי גוף מסחרי גדול. אז בואו ותנו זמן צפייה בזמן הפורקן. חמישה פרקים ברצף.

ההרכבים המככבים בתכניות – Love Youre Witch, לילי פרנקו, גונגה דין, The Great Machine, Death in Your Yard, איזי והפתולוגים, ברק גרוסברג, קין והבל 90210, המסך הלבן, Magen, קדחת, ועדת חריגים, השפן הנכון, Dukatlon , Kama Vardi, Not On Tour, Nowadays, הפסוליה של דייזי, שליחי הבלוז, Lazer Lloyd, ויתרתי, Midnight Peacock, Raaul, מיקה דוארי, קילר הלוהטת, Kids Insane, Elephant Hive, Mens Rea, שלמה מזרחי, Strident, Deaf Chonky.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: