חדשות הסצנהחדשות רוק

פסטיבל "שיר היונה" יוצא לדרך

הפסטיבל שפרח בשנות השמונים חוזר במתכונת עדכנית, דצמבר 2020 בחבל אילות בערבה, פרטים

במועצה האזורית חבל אילות-הערבה הדרומית כבר נערכים ליום שאחרי, ועובדים על חגיגה מדברית בסימן שלום ושיתוף פעולה אזורי. בצל הקורונה ושיתוק מוחלט של עולם התרבות והמוזיקה, נולד פסטיבל חדש-ישן הצפוי להתקיים בסוף שנת 2020. פסטיבל השלום המיתולוגי "שיר היונה" לובש צורה חדשה ומגבש לעצמו פורמט שיאפשר לכלול אלפי משתתפים במוקדים שונים באופן בטוח, במקביל לאפשרות להתקהל בהמונים לפי הנחיות משרד הבריאות. הפסטיבל יציע אירועי מוזיקה בהשתתפות עשרות מוזיקאים, אמנים ואנשי תרבות מהשורה הראשונה בארץ, מופעי מקור ואורחים מחו"ל,  מוקדי תיירות מדברית ואטרקציות, להם כמהנו בחודשים האחרונים.

אי שם בשנות השמונים העתיד נראה מבטיח. עשרות אלפי אנשים גדשו את פארק הירקון, רבבות נרות דלקו ואלפי קולות צלולים שרו את "שיר השלום". היה זה "הוודסטוק הישראלי", 24 שעות למען השלום, שנה לאחר חתימת הסכם השלום עם מצרים. שדרן הרדיו המיתולוגי ואיש השלום אייבי נתן ז"ל, יחד עם חמי סל ואיתן גפני – שני חולמים צעירים ושוחרי שלום – יזמו את הפסטיבל, שנחרט עוד מאז בזיכרון הקולקטיבי של המדינה. מאז, יוזמת "שיר היונה" הפכה למסורת תרבותית א-פוליטית, בכל פעם בלוקיישן אחר, עם המוני קהל ובהשתתפות מיטב אמני ארצנו החפצים בשלום אמיתי ללא מפלגות או צדדים, כשמסר הפסטיבל ומטרתו הוא הפצת אופטימיות ותקווה לשלום בקרב החברה הישראלית ושכנותיה.

בתחילת חודש דצמבר יתקיים הפסטיבל בפעם החמישית בהפקתו של חמי סל (סל הפקות) בשיתוף עם המועצה האזורית חבל אילות- הערבה הדרומית, במסגרתו יערך מרתון הופעות של אמנים מהשורה הראשונה בישראל לצד אירוח במגוון היישובים הפסטורליים של הערבה הדרומית, סיורים ואירועי תיירות לכל המשפחה ממגוון ההיצע התרבותי והתיירותי המרתק של האזור ועם אורחים ואירועים מיוחדים מכל התחומים והמגזרים. יחד יקראו כולם לשלום שיגיע, הפעם עם קריאה של תקווה לבריאות כלל עולמית. החוזים עם האמנים כבר בחתימה, הודעה על משתתפי האירוע תצא בקיץ.

הרעיון המתחיל לקרום עור וצבעים מוביל התלהבות ומשחרר הצהרות מהגופים המעורבים בקיומו:

ד"ר חנן גינת, ראש המועצה האזורית חבל אילות – הערבה הדרומית: ״קידום התרבות והתיירות בחבל אילות הוא מרכיב חשוב בחזון שלי כראש מועצה לממש ולפתח את החלום ההתיישבותי בערבה הדרומית. היות ואנו חיים במרחב של שלום לצד ירדן ומצרים, אין לי ספק כי כאן המקום המתאים והראוי ביותר לקיום הפסטיבל ואני מברך על כך. לאחר תקופה מאתגרת לכולנו אני רואה בפסטיבל עוגן של תקווה, לא רק לשלום, אלא גם לחזרה בריאה ומהירה לשגרה, לצמיחה ולהתחדשות.״   

איריס דניאלי מנכ"לית החברה הכלכלית לפיתוח חבל אילות – הערבה הדרומית: ״אתרי התיירות והעסקים השונים בערבה הדרומית נערכים לארח אלפי אנשים מכל רחבי הארץ, שיגיעו לפסטיבל וייהנו מתוכן איכותי לרקע נופים עוצרי נשימה. במסגרת השותפות שלנו עם חמי סל אנו מחויבים להנעת הכלכלה האזורית, במיוחד לאחר משבר הקורונה, ונייצר כמה שיותר שיתופי פעולה מקומיים הן עם האמנים והן עם הספקים השונים. בשנות השמונים זכיתי להתארח בשיר היונה ועכשיו אני נרגשת לארח את הפסטיבל כאן אצלנו.״                                          

חמי סל, מפיק האירוע: "אנו שמחים מאוד על חזרת פסטיבל שיר היונה דווקא בשנה זו, ומאמינים שקהל גדול יגיע בהמוניו לערבה הדרומית, לאחר החודשים האחרונים והלא פשוטים שעברנו יחד, בנפרד. ההתמודדות עם המגיפה העולמית מזכירה לכולנו שאפשר להתאחד סביב רעיונות גדולים כמו שאיפת השלום, ביננו ועם שכנינו, שאיפה שאין לה צדדים או מחנות וצריכה להיות מטרה של כולנו. אין מקום מתאים יותר לקיום פסטיבל שלום מאשר המועצה האזורית הערבה הדרומית, שגבולותיה  נמצאים במפגש הגבולות של ישראל עם שתי המדינות עימן קשרנו את חלום השלום – מצרים וירדן".

כאן בבלוג נעקוב אחר ההתקדמות בארגון והפקת הפסטיבל הצפוי ונעדכן את מירב הפרטים – רשימת האמנים המשתתפיםף מכירת כרטיסים ופרטים נוספים, עקבו אחרינו.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: