קליפים חדשים

אייל אבן צור – אין עוד זמן

השיר החדש של אייל אבן צור מביא את כל מה שרק אפשר לקבל בבת אחת - אין עוד זמן, תאזינו, צפו

טכנאי הסאונד המצויין אייל אבן צור הוא גם מוזיקאי מעת לעת, פעם החזיק בלהקה בשם "נעליים" יחד עם עידו אגמון, אלעד קרן ואורן רביב. הוא הספיק גם ליצור ולשחרר שני אלבומי סולו תוך כדי כך שהוא מפיק אלבומים לכמה מוזיקאים משובחים, ביניהם פורטיס, אלישע בנאי, ואפילו ללהקה של אחיו שחר – מוניקה סקס. השבוע הוא משיק שיר חדש – "אין עוד זמן" שאת מילותיו כתב ביחד עם גלעד כהנא ואילו את הלחן הוא יצר ביחד עם יונתן דסקל.

על השיר מספר אייל כך – "חלפה שנה מהיום בו העולם שלי איבד צורה, היום בו אבי, אהוב ליבי היקר לי מכל, הלך לעולמו. חודשיים לאחר לכתו באה לעולם ביתי הבכורה והעולם שינה צורה שוב. האובדן הגדול, הגעגוע האינסופי והשמחה התערבבו והזכירו מקרוב שזה הדיל המורכב של החיים. זהו שיתוף פעולה ראשון עם גלעד כהנא, שהצליח ברגישותו לתפוס את התחושות שעולות מהמנגינה, והעניק לשיר מילים חזקות ומחזקות. השיר לוכד רגע אחד בו הצלחתי לחיות בשלום עם העובדה שהטוב והרע שזורים זה בזה במסע הזה. כל רגע הוא גם וגם, ואין טעם לחכות לרגע הבא. אין עוד זמן."

השיר אכן מביא את כל מה שרק אפשר – הטקסט המדוייק שנושבות ממנו רוחות משותפות, הן ההגייה הכל כך מוכרת של כהנא והן הנרטיב ששוזר אייל, המלודיה והעיבוד שמשלבים נגיעות אתניות של אגן הים התיכון המזרחי (ספי עספורי והכינור) לצד ביטים מערביים (רועי אביטל ויונתן דסקל והקלידים) עכשווים היוצרים תחושת תנועה קדימה. ועל כל אלו המסר הכל כך מדוייק שאייל מעביר למאזין, תוגה, געגוע, אהבת האדם, התקווה לעתיד כעת ועכשיו. כי בעצם אין עוד זמן.

על הקליפ המלווה את השיר אחראים ענת מוס וגילי שאנן. צפו.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: