חדשות הסצנה

המדריך של איה למוזיקאים מתחילים

במסגרת "עיתוןהרשת" של המוזיקאית איה כורם היא מכריזה על מדריך עדכני למוזיקאים בתחילת הדרך

המוזיקאית איה כורם זכתה לחשיפה לפני מספר שנים לאו דווקא בעקבות יצירה חדשה ומדהימה שלה, ומבחינתי איה היא יוצרת מדהימה ואיכותית ברמות, אלא בשל מאבקה להשתחרר מחוזה שכבל אותה לחברת מוזיקה גדולה. בעקבות המאבק שהסתיים בניצחונה בבית המשפט ואלבום יצירתי חדש שיצא לאחר מכן היא החלה לנהל "עיתוןרשת" או ניוזלטר בשפתם, במסגרתו היא מעלה הגיגים, משתפת מידע עדכני ומציגה אף חומרי יצירה או הופעה שלה.

ב"עיתוןרשת" שיצא השבוע סיפרה איה כי היא הכינה "מדריך עדכני למוזיקאים עצמאיים בתחילת דרכם". מצאתי לנכון בימים מוטרפים שכאלה להביא את המידע על כך לקשת הרחבה של קואי ומבקרי הבלוג.

כך איה על המדריך העדכני – "מזמן רציתי להעלות מדריך עדכני למוזיקאים עצמאים בתחילת דרכם, כי אנשים כל הזמן מבקשים ממני עצות ואז עושים ההיפך. זה עדיף לי ככה, בכתב, כי זה חוסך את הטלפון. העליתי אותו לא מזמן והקטע הגאוני הוא שכתבתי בזריזות את כל מה שהתכוונתי לכתוב, חוץ מהפרק האחרון, שאני פשוט לא מצליחה להגיע אליו ״איך מתפרנסים ממוזיקה״.

וברצינות רגע? בפעם הקודמת שכתבתי מדריך כזה, ב2011, לא הייתי בטוחה אם יש מי שיקרא אותו בכלל. היום כשאני יודעת שנעזרו בו כמה מוזיקאים שאני אוהבת במיוחד, אני לא יכולה שלא להתנפח מגאווה. אני יכולה רק לקוות שאולי גם הפעם אני אצליח, אפילו בקצת, לסייע למוזיקה מעולה לצאת לאור. רווח נקי."

המדריך כאן, לחצו.

סיקור השקות של איה אצלנו…

ללא צל של עננים…

אין מחיר ללב חופשי

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: