קליפים חדשים

רם אוריון עם עמיר לב – הטנק

חיבור מרתק בין שני גיבורי גיטרה ומשוררי רוק - הטנק

רם אוריון בשיתוף פעולה ראשון עם עמיר לב כצמד יוצרים מבצעים בשיר שתחילתו בסקיצות שהוקלטו בישוב כליל לפני שנתיים וסופו בחיבור של אותן ההקלטות עם טקסט שעמיר רשם ברכבת, בדרכו לסשן ההקלטה, מצבור של מחשבות ואסוציאציות שיושבות בדיוק על המלודיה והמקצב הדרמטי.

שני המוזיקאים, רם אוריון ועמיר לב, נכחו במרחב המוזיקלי המקומי במקביל מאז תחילת שנות התשעים אבל רק לפני כשבע שנים נפגשו לראשונה על במה במהלך הופעה של ערן צור, שבעקבותיה רם הצטרף להרכב שהקליט עם עמיר את אלבומו "נוגע בדרכון" והופיע אתו במשך כשלוש שנים.

השיר "הטנק" הנו הראשון מתוך מקבץ שירים המבוססים על סקיצות שהוקלטו במהלך שהות מבודדת בת חודש של רם בביתו של עמיר במושב כליל בחורף לפני שנתיים.

את תמונת הנושא צילם רם אוריון בבסיס גדוד השריון במהלך שירותו הצבאי בבקעות בשנת 1986, תוך כדי הטיפול השבועי בטנקים. את הקליפ המלווה יצר רם אוריון במהלך שיטוט בכליל…

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: