חדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

משרד התרבות והספורט בקול קורא להפעלת במה לשידורים דיגיטליים

משרד התרבות והספורט הוציא מכרז פומבי לתמיכה באמנים באמצעות שידורים דיגיטליים לרווחת תושבי ישראל בעתות משבר הקורונה, כל הפרטים

בעקבות הצהרתה של שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב על הקצאת 8 מיליון ₪ לטובת שידורים דיגיטליים של אמנים לרווחת הציבור יצא בימים אלו "קול קורא" לאמנים ומשרדי הפקה על מנת להוציא לפועל את התכנית.

כך פורסם במסמך שהגיע לידינו:

על רקע משבר הקורונה, הפוקד את מדינת ישראל בימים אלה והפוגע בפעילות השוטפת של כלל אזרחי המדינה, משרד התרבות והספורט מצא לנכון להיערך במסגרת הכלים העומדים לרשותו למתן מענה לעולם התרבות.

משרד התרבות והספורט יזם ערוץ לסבסודן של במות דיגיטליות, שמהותו ביצועם ושידורם של מופעי תרבות מתוך תחומי התרבות הבאים: תיאטרון , מוסיקה (זמר עברי ומוזיקה קונצרטנטית), מחול, ספרות, אמנות פלסטית ומפגשים עם יוצרי קולנוע. הפלטפורמה להצגתם תעשה בדרך של תיעודם ושידורם של המופעים במגוון ערוצי שידור דיגיטליים ומסחריים.

לנוכח משבר הקורונה, פלטפורמה זו נועדה להנגיש תרבות מגוונת בחינם לציבור בכל רחבי הארץ תוך שימת דגש על הפריפריה, כמו גם לתת במה בתשלום לאמנים/ת, ולכל אותם עובדי/ת במה, המלווים אותם בפעילותם השוטפת, כגון: נגנים/ת, אנשי סאונד וכדומה.

יוזמה זו של משרד התרבות והספורט תופעל באמצעות חברת פמי פרימיום, שנבחרה במסגרת מכרז תרבות לפריפריה.

להפעלת הבמות מוזמנים להגיש הצעה גופים העומדים בתבחינים הבאים:

1 .גוף/ספק תרבות החתומים על הסכם התקשרות שוטף מול תרבות לפריפריה.

2 .גוף בעל ניסיון מוכח בהעלאת 5 אירועי תרבות בחמש השנים האחרונות.

מעיון בכלל תפריט המכרז עולה כי הוא פונה לאנשי המקצוע שכבר התנסו בעבר בהפקת מופעים ששודרו בתצורה דיגיטלית, אורכו של כל מופע שכזה לא ירד מתחת לעשר דקות ולא יעלה מעל 45 דקות. כן נקבע בתפריט כי הכספים שידרשו ויוקצו ייעודו לטובת השכר והתגמול לעובדים, דהיינו האמנים ואנשי התפעול מסביב למופע, עלויות השידור ינשאו בידי הגוף המבקש.

אמנים ויוצרים המבקשים להצטרף למיזם, מוזמנים לפנות באמצעות חברת פמי פרימיום בע"מ, המפעילה את המיזם מטעם משרד התרבות והספורט, באמצעי הקשר הבאים:

טלפון 073-2037420
דואר אלקטרוני info.culture@femi.com

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: