חדשות בינלאומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

תחרות האירוויזיון 2020 ברוטרדם מבוטלת

איגוד השידור האירופאי הכריז כי התחרות שנקבעה להתקיים ברוטרדם במאי 2020 מבוטלת, כל הפרטים.

וזו לשון ההודעה שהוצאה בידי איגוד השידור האירופאי:

בצער עמוק עלינו להודיע ​​על ביטול אירוויזיון 2020 ברוטרדם. במהלך השבועות האחרונים בדקנו אפשרויות חלופיות רבות כדי לאפשר לתחרות האירוויזיון להתקדם.

עם זאת, אי הוודאות שנוצרה בעקבות התפשטות הנגיף COVID-19 ברחבי אירופה – והמגבלות שנקבעו על ידי ממשלות המשתתפים והרשויות ההולנדיות – פירושן כי איחוד השידור האירופי (EBU) קיבל את ההחלטה הקשה שלא להמשיך עם האירוע החי כמתוכנן. בריאותם של אמנים, אנשי צוות, מעריצים ומבקרים, כמו גם המצב בהולנד, אירופה והעולם, היא בבסיס החלטה זו.

אנו גאים מאוד שהאירוויזיון מאחד קהלים בכל שנה, ללא הפרעה, במשך 64 השנים האחרונות ואנחנו, כמו מיליונים כמוכם ברחבי העולם, עצובים מאוד שזה לא יכול להתקיים בחודש מאי.

כך ג'ון אולה סנד, המפקח על ההנהלת האיגוד והתחרות: "אנו גאים מאוד בתחרות האירוויזיון, שמאחדת במשך 64 שנים אנשים בכל רחבי אירופה. אנו מאוכזבים מאוד מהמצב הזה. ה- EBU יחד עם התחנות המארחות  NPO, NOS, אברטרוס והעיר רוטרדם ימשיכו בבדיקות אם אפשר לקיים את תחרות האירוויזיון ברוטרדם בשנת 2021. ברצוני להודות לכל מי שהיה מעורב בתהליך האירוויזיון הגדול השנה. זה לא היה אפשרי בגלל גורמים שאינם בשליטתנו. אנו מצטערים מאוד על המצב הזה, אבל אני יכול להבטיח לכם: האירוויזיון יחזור חזק מתמיד. "

כך עדן אלנה, נציגת ישראל לתחרות, מיד בהיוודע דבר הביטול בראיון בתכנית "סוכן תרבות", כאן 11

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: