חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

בית המשפט בקליפורניה קובע כי השיר Stairway to Heaven שייך ללד זפלין

אחרי מאבק משפטי בן שנים קבע היום בית המשפט לערעורים בסאן פרנציסקו כי ללהקת לד זפלין יש את כל הזכויות על השיר המונומנטלי - Stairway to Heaven.

סאגה משפטית שהחלה בטענת קרובי משפחה של רנדי וולף מלהקת ספיריט האמריקאית לפיה אקורד הפתיחה לשיר Stairway to Heaven של להקת לד זפלין מתבסס על אקורד הפתיחה של השיר Taurus של להקתם.

להקת ספיריט הייתה במשך זמן ממושך ההרכב המלווה והפותח את הופעותיה של לד זפלין ועל פי טענת יורשיו של רנדי וולף, חבר הלהקה ויוצר השיר Taurus האקורד המקורי שייך לספיריט. במהלך דיונים רבים בפני ערכאות שונות ומתן פסקי דין החל משנת 2016 שניקה את לד זפלין ועובר לשנת 2018 בה בוטל אותו פסק דין הנושא חזר ועלה לכותרות. כאמור כעת נתנה החלטה של בית המשפט לערעורים בסאן פרנציסקו המנקה את לד זפלין מכל חשד לפלגיאט מוזיקלי.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: