קליפים חדשים

ינון שטרית – שיר הנווד

שיר הבכורה של ינון שטרית מציג מדרגת איכות נדירה

סוף סוף אני נחשף לשיר אמיתי ואיכותי באוקיינוס הגנריות המטומטמת, שיר שמדבר בעברית נכונה, עם משפטים שמבטאים ומבוטאים נכון, עם מלודיה שיודעת ללטף, לערסל ולהרקיד ברגעים הנכונים, עם קול מצויין, אני מתמוגג מאהבה ונחת.

ינון שטרית, בן 30, במקור מושבניק, חקלאי מעמק בית שאן אשר בשורשיו טמונים במשותף האהבה למוזיקה, האהבה לארץ ולאדמתה, אהבה לשורשים האתניים מבית שילדיו גדלו על מוזיקה מסורתית ופיוטים. ינון הוא מולטי טסקינג בנגינה ומשלב כלי הקשה, קלידים, מיתרים שאת יכולת לחולל בהם פלאים רכש בלימוד עצמי.

שיר הבכורה של ינון – שיר הנווד, הוא תעודת בגרות עם ציון מצויין פלוס פלוס, השילוב המצויין cין הנגיעות האתניות האוריינטליות המציגות מצע נכון לטקסט רהוט שנוגע סביב החיפוש העצמי, איטנלגנציה אמיתית. יאללה, עוד שירים ומופע עכשיו!!!

קרדיטים – כתיבה, הלחנה, שירה ונגינה – ינון שטרית (והנגנים – עמית יצחק, ילמז, מומין ססלר, אמרי שהסאר, חיים וייס, ג'אן ססלר), הפקה מוזיקלית – שמוליק דניאל, וידאו – ואדים מכונה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: