חדשות בינלאומיות

יאן טייגן מלהקת האריות הלך לעולמו

יאן טייגן, נגן הבס הסקנדינבי של להקת האריות בשנות השבעים הלך לעולמו

יאן טייגן, מי שהחליף בשנות השבעים את חיים סבן על גיטרת הבס בלהקת האריות שהחלה את דרכה עוד בשנות השישים של המאה שעברה, נמנה על הרכב הלהקה האחראי בין היתר על הלהיטים –  "את לא טובה", "פנטום אדום", "Mary Cries Help" ו" Home Bring Our Love Back ","I've Got Sunshine I've Got Luck" ו"Where I Belong".

טייגן, לשעבר חבר בלהקת הריבועים האדומים הנורבגית, הצטרף אל האחים שוקי וחיים (חיימון) אלגרנטי בתחילת שנות השבעים כאשר השוק כבר החל לרוות מהרכבים שהתחרו על הקהל במועדונים קליפסו וכריש ברמלה לצד מועדוני הריקודים בתל אביב.

לאחר פרישתו מההרכב הישראלי חזר טייגן לנורבגיה וייצג את מדינתו כזמר שלוש פעמים בתחרות האירוויזיון בשנים – 1978, 1982 ו- 1983. לפני מספר שנים עבר לגור בשוודיה. הותיר אחריו מספר אלבומים בהם שיתף פעולה עם הרכבים שונים שפעם במסגרתם.

כאמור היום הלך לעולמו בגיל 70.

חיימון אלגרנטי וחברי להקת אריות ציינו את דבר פטירתו והעלו צילומי כתבות בהן הוא הופיע לצידם

קטעי וידאו 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: