קליפים חדשים

שחר אבן צור – זורם בתוכי

המתופף שחר אבן צור לוקח את כאב האובדן במות אביו לכדי יצירת שיר חדש, מילים ורגש

שחר אבן צור המוכר במיוחד כמתופף המזמר של להקת הרוק הישראלית מוניקה סקס ויוצר בפני עצמו, מבקש בשירו החדש לנתב את כאבו על מותו של אביו המתופף שמעון אבן-צור, השיר שאת כתיבתו החל שחר עוד בימיו האחרונים של האב כמנגינה החל לקרום עור ומילים ממש על סף הפרידה מהאב.

שחר, כמפיק ומוזיקאי בכל נשמתו לקח עצמו אל המדבר כשהוא מביא עמו מצלמה, טייפ קלטות של האב, גיטרה והחל לתעד את היצירה בויזואל שמרטיט את הלבבות לא פחות מהטקסט עצמו, קינה טהורה של בן המבכה את אביו. ההכרה שנוצרת כי הם לעולם לא יפגשו עוד בעולם הפיזי ומה שיוותר מעבר לזכרונות הם המילים לזכרו של האב, שמעון אבן צור.

כך שחר עצמו על השיר החדש – "30 שנים אני מוציא שירים, ואת השיר הזה הכי קשה לי להוציא רק בגלל העובדה שזה השיר הראשון שלי שאבא לא יכיר, לא יהיה נוכח, לא יפרגן ויחבק".

זורם בתוכי, שיר וקליפ – מילים, לחן ועיבוד: שחר אבן צור | בימוי, צילום ועריכה: שחר אבן צור

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: