חדשות הסצנה

יוסי יוסף, הקלידן הימתיכוני נפטר במפתיע

יוסי יוסף, מהקלידנים המוכרים והאהובים בסצנה הימתיכונית הלך הלילה לעולמו בחטף, מכריו וחבריו בהלם מוחלט

הסצנה הימתיכונית אבלה היום בעקבות מותו הפתאומי של יוסי יוסף, אחד מהקלידנים שליוו את בכירי הז'אנר, יוסי יוסף, תושב גן יבנה במקור שהתגורר בעת האחרונה באשדוד, נפטר באופן פתאומי הלילה בביתו. לאחרונה היה הקלידן הקבוע של הזמר התימני ציון גולן.

יוסי יוסף ז"ל. צילום אריאל עפרון
יוסי יוסף ז"ל. צילום אריאל עפרון

זמרים רבים ביכו היום את מותו מעל דפי הרשת. מצורפות כמה מההודעות:

כך הזמר ליאור פרחי על יוסי יוסף: 

הלב מסרב להאמין!!! יוסי יוסף, היתה לי הזכות הגדולה לשיר ולעבוד איתך ולהתענג לצלילי הגאונות המוסיקלית שלך!! אין ספק שהיית הקלידן הטוב ביותר בארץ!!! הלב נקרע לגזרים. לא אשכח אותך לעולמים אחי היקר והאהוב❤️ ואת הרגעים היפים שלנו ביחד אנצור בליבי לעד🙏🏻 ת.נ.צ.ב.ה

 

הזמר אייל גולן ביכה את מותו הפתאומי של יוסי יוסף שלדבריו היה חברו:

יוסי יוסף חבר ואח יקר, לפני 30 שנה בערך הכרתי אותך, בחור צעיר, אנרגטי ונגן בחסד עליון. התחברנו מיד והפכת להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום ולילה שלי. הופענו כמעט כל לילה במועדון אחר , לאחר ההופעות היינו יושבים אצלך בבית של ההורים או אצלי בבית של אמא ומנגנים עד הבוקר . כל יום וכל לילה כך במשך כמה שנים. ואז הגיעה אליך הצעה שלא יכולת לסרב לה , להופיע עם הזמר הכי גדול במוזיקה התימנית ציון גולן ונתתי לך את ברכת הדרך וכך דרכינו נפרדו מוזיקלית . ניגנת עם ציון ונשארת נאמן לו במשך כל השנים עד יומך האחרון למרות שהיו לך אין ספור הצעות לנגן עם הגדולים ביותר . כן כזה היית יוסי נגן ענק אבל לפני הכל בן אדם ענק. אני זוכר שכיניתי אותך להקה של איש אחד , אין כלי נגינה שהחלטת שאתה רוצה לנגן עליו ולא הצלחת. לצערי פתחתי את כל אתרי האינטרנט הבוקר ולא ראיתי אפילו איזכור אחד על מותך הפתאומי והלא מובן,אז חשוב לי להסביר כמה חשוב היית,יקר, מוכשר ואהוב במוזיקה הישראלית/מזרחית שלנו. 20 שנה בערך לא היינו על אותה במה ביחד ולפני כשבוע וחצי הופעתי בקפריסין והיית שם בקהל, משום מה וזה לא משהו שבדרך כלל אני עושה ביקשתי מעדי לאון לפנות לך את הקלידים ולתת לך לנגן לי. היום מתברר שזו הייתה מעין סגירת מעגל מטורפת שרק בורא עולם יכול לתכנן.

אז יוסי יוסף אהוב שלי אני נפרד ממך בכאב ודמעות ומקדיש לך את הרגע הקסום הזה שלנו מלפני שבוע וחצי בקפריסין. ת.נ.צ.ב.ה

 

בעמודו האישי צירף יוסי יוסף לפני מספר ימים תיעוד של שידור מתחנת הרדיו כאן גימל בו התארח עם ציון גולן וחברים במחווה לרבי שלום שבזי. יוסי יוסף על הקלידים.

 

רגעים שהנצחנו במסגרת התיעודים של הבלוג עם יוסי יוסף המנוח כקלידן המלווה את הזמר ציון גולן יבדל"א

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: