חדשות הסצנהראיונות עם מוזיקאים
כולל וידאו

ראיון עם הפסנתרן ריצ'רד קליידרמן

לקראת המופעים הצפויים של אמן הפסנתר ריצ'רד קליידרמן הוא נפגש עם הבלוג לראיון, צפו.

שנתיים בדיוק אחרי ביקורו הקודם בישראל, הפסנתרן המפורסם ריצ'רד קליידרמן חוזר לשתי הופעות שיתקיימו בתאריכים 22 בנובמבר באודיטוריום בחיפה וב- 23 בנובמבר בהיכל התרבות תל אביב.

ביום חמישי, ערב לפני המופעים הצפויים, פגשנו את ריצ'רד קליידרמן לשיחה וראיון אותו ערך השדרן והעורך המיתולוגי טוני פיין. שאלות ותשובות. צילום והפקה יובל אראל.

שאלה: מה אתה זוכר מביקורך האחרון בישראל לפני מספר שנים ואיך זה מרגיש לחזור לכאן?
"כן, הייתי כאן לפני שנתיים. היו לי רגשות טובים כאן … האווירה הייתה מאוד  מקסימה. שיתפתי את רגשותי עם הפסנתר והציבור היה מאוד מודע ​​"

שאלה: אחרי 43 שנות הצלחה, כמה זמן אתה מקדיש לתרגול?
"כמובן..כמובן .. אני מנסה להתאמן כל יום. תמיד יש לי פסנתר בחדר שלי במלון. אחרי 40 שנה, אני עדיין מתאמנת כל יום".

שאלה: אתה אגדה עולמית, איזו עצה היית מייעץ לפסנתרן צעיר השואף להפוך לאגדת הפסנתרן ריצ'רד קליידרמן כמוך?
"אתה יודע, לא קיבלתי מתנות מיוחדות כשהייתי צעיר. תמיד עבדתי קשה. זה מאוד חשוב לי לחלוק את הרגשות שלי בפסנתר עם הקהל. העצה שלי לפסנתרן הצעיר תהיה להתאמן 10-15 דקות בכל יום ואז הם יהפכו לקליידרמן "

שאלה: האם היית אומר שפסנתרן טוב הוא מתמטיקאי טוב? (האגדה על הקוד הבינארי מאחורי היצירה Ballad Pour Adelaine)
"מבחינתי אני לא מתעניין במתמטיקה, אני מתעניין יותר בתחושות והרגשות שלי, מנגינות נחמדות, משחק עם לבי כדי שאוכל ליצור  הקלטות טובות והופעות טובות".

שאלה: האם אתה מתחרט על כך שאביך לא חי כדי לראות את ההצלחה שלך?
"נכון שבזכותו התחלתי לנגן בפסנתר. היה בבית פסנתר, ואבי היה המורה שלי. הוא העביר לי את השיעורים הראשונים שלי. למרבה הצער הוא לא זכה לראות את הצלחתי. הוא נפטר כמה שנים לפני שהצלחתי. אבל אמא שלי חיה והיא גאה בעובדה שאני מסייר  בעולם ושהקריירה שלי היא מוצלחת. "

שאלה: 200 אלבומים, 13,000 שירים שהוקלטו ואתה עדיין מופיע ברחבי העולם – איך מצליחים לעשות את כל זה?
"אני מנסה לנהל חיים נחמדים, מאוזנים ולא עם הגזמות. אני חושב שהציבור נותן לי כוח להמשיך … לדעת שאני יכול לבוא לכאן לישראל, לדרום אמריקה, אסיה. זה נהדר, זה נותן לי המון אנרגיה"

שאלה: אתה תופיע בחיפה מחר בערב וכאן בתל אביב במוצאי שבת, לאילו שירים אנחנו יכולים לצפות במופע ואילו הפתעות?
"אני אופיע עם תזמורת כלי מיתר מתל אביב. אני יודע שהם מוזיקאים ברמה גבוהה. אני אבצע מבחר מהיצירות הקלאסיות שלי, או את הקלאסיקה שלי .. מוזיקה מסרטים.. יצירות שוברי קופות .. אני מקווה שיהיה צליל טוב, אורות, וידאו טוב"

שאלה: האם יש לך מסר מסוים למעריצים שלך כאן בארץ ובעולם?
"אני אומר תודה רבה לכל המעריצים שלי בישראל שעוקבים אחרי כל כך הרבה שנים .. אני תמיד כאן עבורם וחולק את אהבתי להם"

שאלה: מה אתה מרגיש כשאתה על הבמה, לבד, על הפסנתר מול אלפי אנשים?
"זה אתגר להיות מול כל כך הרבה אנשים. ובכל פעם שיש לי פסנתר חדש. אני מתרגל הרבה שעות לפני כל מופע. אני צריך להרגיש טוב על הבמה. אני יודע שכאן בישראל יספקו לי פסנתרים טובים כך שאין בעיה "

כאמור, כרטיסים זמינים לרכישה, המחירים נעים בין 199-499 לפי המיקום באולמות.

כך הוא נשמע בפעם הקודמת בהיכל התרבות בתל אביב

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: