חדשות הסצנה

המופע של הרכב הנורבגי Jaga Jazzist נדחה לשנת 2020

בשל שינוי במסלול ההופעות הבינלאומי המופע שנקבע לדצמבר בתל אביב ידחה לשנת 2020, אולם יש גם חדשות טובות, כל הפרטים.

כזכור ההרכב הנורבגי   Jaga Jazzist היה אמור להגיע להופעה בתאריך 20 בדצמבר במועדון בארבי בתל אביב על מנת להביא את בשורת הג'אז האלקטרוני /אינסטרומנטלי /אקספרימנטלי של הוויקינגים לקהל חובבי הג'אז העכשווי בתל אביב.

אולם בעקבות שינוי בתכנון סבב ההופעות מחוץ לארצם תל אביב יורדת מהמפה לשנת 2019 ונבדקת בימים אלו האפשרות כי יגיעו לכאן במהלך שנת 2020.

לכאורה אלו חדשות רעות אך יש בהן גם קורטוב של טוב – במידה והמופע המתוכנן היה יוצא לפועל לחובבי הג'אז המקומיים הייתה דילמה מהסוג שלא חלמו עליה – בתאריך שנקבע המופע בדצמבר מתקיים במסגרת פסטיבל ג'אז תל אביב מופע של ענקית ג'אז  אחרת – Jazzanova – קולקטיב הג'אז מברלין, במוזיאון תל אביב לאמנות.

Jazzanova Live feat. Paul Randolph
Jazzanova Live feat. Paul Randolph

ההרכב שהחל את פעילותו לפני חצי יובל שנים הפך עם הזמן לאחד ההרכבים המדוברים והמבוקשים בתחומם, בזכות הסגנון המיוחד המשלב נו-ג'אז, צ'יל אאוט, היפ הופ ולטין.

לצד המוזיקה המקורית הפיקו חברי ההרכב רימיקסים לאומנים ולהקות כמרשמלוז, יו מסאקלה, אינקוגניטו, קומון, ארון אוטיניון ורבים אחרים.

לארץ הם מגיעים במסגרת פסטיבל ג'אז תל אביב ועם אלבום חדש שיצא בשנה שעברה  – The  Pool –   המגיע עשר שנים אחרי אלבומם הקודם.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: