קליפים חדשים

חוה אלברשטיין והאורקסטרה – הסתיו שלי הוא שיר אחר

חוה אלברשטיין והאורקסטרה - תזמורת הג'אז הישראלית בביצוע משותף לשיר שנשלף מארכיון הספרייה הלאומית, יש גם קליפ

כמו במטה קסם, פותחים את הבוקר עם נגיעת סתיו של ממש, בעוד השמיים מתחילים להתקדר לקראת הסופה הראשונה, טיימינג מדהים להצגת השיר החדש, אך הסיפור שלו גדול עוד יותר – במסגרת החיבור המוזיקלי המרתק בין חווה אלברשטיין לבין האורקסטרה – המוגדרת כתזמורת הג'אז הישראלית, משתחרר כעת ביצוע לשיר שמעולם לא בוצע, שיר אשר נכתב בידי המשורר יוסף נצר (שם ביתי אל מול גולן…) והולחן בידי המלחין חיים ברקני, אולם מעולם לא זכה להקלטה והועבר למשכן עולמים בארכיון הספרייה הלאומית בירושלים לשם העביר בנו של ברקני את העיזבון של אביו. חוה זכרה את הלחן מתקופת עבודתה עם חיים ברקני ("את תלכי בשדה", "החיטה צומחת שוב", "פנאי", "ילדי איננו ילד עוד") וכשהתווים התגלו בארכיון של ברקני היא החליטה להקליט אותו, כך חזרו חווה והאורקסטרה אל אולפני ברדו ברמת גן ויצאו עם הדבר המדהים, העל זמני הזה.

הנה דבריה של חווה על השיר וחיבור עם האורקסטרה – "לגלות שיר כזה זה ממש כמו למצוא אוצר יקר. זאת חוויה מאוד מיוחדת ומרגשת. למרות הטקסט הכל כך מקומי יש בלחן נגיעות של ג'אז, לכן בחרתי לפנות אל יאיר סלוצקי ורון אלמוג מהאורקסטרה ולשתף אותם בתגלית. גם הם התרגשו מהשיר והעיבוד של רון והביצוע של האורקסטרה השלימו והעצימו את המפגש המיוחד הזה".

חברי האורקסטרה הם – יאיר סלוצקי, ירון אוזנה אבי ליבוביץ' – טרומבונים, יובל פלג, ארתור קרסנובייב – חצוצרות, אלון פרבר – סקסופון אלט, טל ורון – סקסופון טנור, יובל טבצ'ניק – סקסופון בריטון, יהונתן כהן – חליל, ניצן בר – גיטרה, איתמר גרוס – קלידים, מיקי ורשאי – קונטרבס ורון אלמוג – תופים והפקה מוזיקלית.

את תיעוד הוידאו נטל על עצמו ערן ג'גו.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: