פס קול שבועי

פס קול שבועי 19.10.2019

כמעט נוגעים בשולי חגי תשרי הנעים בין חופשות ממושכות בחופי ים רחוקים, קורטוב מסורת יהודית ואווירה משפחתית, זמן טוב ל"קנח" את האווירה בכמה אלבומים שאינם מצויים במיינסטרים העכשווי ומתמקדים יותר ויותר בשוליים הרכבים, המסתוריים לעתים ואפילו הבלתי גשמיים, מציע לטעימה שלושה אלבומים חדשים ואחרים.

אורי רונן והפולק סטונרסWalk & Found

אלבום הבכורה להרכב אורי רונן והפולק סטונרס, חבורת צעירים מיישובי עוטף עזה אשר נפגשו במהלך לימודיהם במכללת ספיר.

שיריו של אורי רונן, התמלילן, מלחין והמבצע ראשי מציגים תמונות בצבעי מוזיקת הפולק רוק הנגזרות מתוך חוויות אישיות בחייו, אורי הספיק לטייל בעולם הרחב עם תרמיל, גיטרה ומפוחית כזמר יוצר נודד כאשר נגינתו ויצירתו מושפעות מאמנים בינלאומיים כבוב דילן, ארלו גאט'רי, אסף אבידן וגבע אלון.

במהלך שש השנים שחלפו מאז הקמת ההרכב הכולל מסביב לאורי רונן את יעל אהרוני מאייר בשירה וכלי הקשה, ליאורה לנדסבאום בצ'לו, מלודיקה, כלי הקשה ושירה, שי נימני בגיטרה ושירה, רותם לוי בגיטרת בס ושירה, שגיא גולן על התופים הם הספיקו ללוות ולפתוח הופעות של הרכבי פולק ורוק מקומיים ביניהם  theAngelcy, Full Trunkו – Jane Bordeaux.

בימים אלו משיקים חברי ההרכב את אלבום הבכורה שלהם ‘Walk & Found’ הכולל תריסר שירים בשפה האנגלית, ביניהם שירו של דון מקלין  Castles in the Air.

הופעות השקה:  14.11 מרכז שדרות אדמה בשדרות  | 14.12 תאטרון ענבל בתל אביב

 

מוריה נוה – אור באור נוגע

האלבום של מוריה נוה, מוזיקאית בוגרת מגמת ג'אז ברימון, פסנתרנית, מלחינה, המנגנת כותבת ושרה משלב שירים הכוללים טקסטים מהמקורות לצד תמלילים מקוריים שמוריה כתבה ועטפה במלודיות הנעות בין טעמים מזרחיים, קלאסיים ופנינות קטנות של ג'אז.

מוריה, תושבת השומרון, אשר החלה את מסלולה המוזיקלי כבר בכיתה ב' כאשר החלה לנגן בפסנתר ובהמשך בגיטרה, מהלכת ביצירתה בין המסגרת המחייבת לאשה מאמינה לבין נפש המבקשת לקרא דרור ולהתעופף בעולם היצירה הנפשי והגופני כמורה ליוגה.

 

איתי ארמון – Yaara

איתי ארמון הוא ירושלמי, מוזיקאי, מלחין, מעבד ורב-אינסטרומנטליסט המתמחה בנגינה בטאר. את מסלולו המוזיקלי החל בנגינת חליל ולימודי מוזיקת ג'אז שאת יסודותיה הוא משלב עם מוטיבים מרכזיים מתחום המוזיקה האוריינטלית העתיקה בה פגש לראשונה בעקבות לימודי יהדות וקבלה בעיר המקובלים הגלילית – צפת. את הידע המוזיקלי בתחום הוא שואב מנסיעות ושהיות בארצות הניכר כהודו, מצריים, יוון ואף טורקיה.

איתי הוא אינסטרומנטליסט וככזה המילה המדוברת או המושרת איננה נכללת ביצירותיו שהן על טהרת כלי הנגינה. וככזה כוחו עצום בבניית חלומות ערטילאים של צלילים הלוקחים את המאזין למסעות של הרפתקה ודמיון רב.

באלבום החדש שיתף איתי פעולה עם שורת מוזיקאים ונגנים אינסטרומנטליסטיים הנעים אף הם במחוזות המוזיקה האוריינטלית העתיקה, ביניהם איציק גן המנגן בעוד, גיטרה, בגלמה חשמלית. עמית שרון בכלי הקשה. רוני גנאור המנגן בקמנצ'ה, יילי טנבור ודרור טובול המנגן בקונטרבס.

איתי יחגוג את השקת האלבום עם האנסמבל שלו בבית מזרח מערב ביפו בתאריך 21 בנובמבר.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: