סיקור הופעות

החפלה של יהודה קיסר באוזןבר

חגיגת יום ההולדת ה- 11 לאוזןבר נפתחה בחפלה ימתיכונית קלאסית - יהודה קיסר ולהקתו ארחו את דודו טסה, זאב נחמה והתאומות זהבה בן ואתי לוי, ליל חמישי 29 באוגוסט, טלי ספיר ושי שיר הגיעו לחגיגה.

מועדון ההופעות אוזן בר חוגג 11 שנות קיום (זאת לצד 30 שנות קיום של האחות הגדולה האוזן השלישית) וכיאה לדיווה, החגיגות נפרסות על פני סוף שבוע שלם.

יהודה קיסר ולהקתו עם דודו טסה באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר
יהודה קיסר ולהקתו עם דודו טסה באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר

את הסופ"ש החגיגי פותח יהודה קיסר , שמארח חברים  בחפלה אל תוך הלילה. רשימת ההשמעה שמקדימה את המופע, זורקת אותנו במכונת הזמן היישר אל רשת ג של שנות השמונים בימי שבת בבוקר עם "בסבוסה די" "ילדים זה שמחה" "הקולות של פיראוס" ומרגול, כאילו כהקדמה למה מחכה לנו הערב. יהודה קיסר מגיע למקום, כאחרון האורחים בקהל וכששואלים אותו מה הולכת להיות רשימת ההשמעה הוא עונה "חברים, הערב אני זורם!". בעשרה לאחת עשרה, ניחוח הערק משתלט על המקום והוא הופך לנפיץ מרוב אנרגיות שמחות, כל תיפוף מאיים להרים את הקהל על השולחנות, אילו היו שם כאלה, ועוד לא התחלנו את ההופעה.

יהודה קיסר ולהקתו עם זאב נחמה באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר
יהודה קיסר ולהקתו עם זאב נחמה באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר

שניה לפני פיצוץ עולים יהודה והקיסרים. חבורת נגנים וזמרים צעירים שמהווים קול שני לגיטרה האגדית של הקיסר הראשי. הם פותחים עם "חנלה התבלבלה", "יום יום", "אל תעזבני" ועוד קלאסיקות בביצועו של שי בשן ועירן יחיא. למרות שהמזגן עבד על המקסימום, המקום היה חם, לוהט, ואז התחילו לעלות האורחים, הם היו רבים.

יהודה קיסר וזהבה בן באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר
יהודה קיסר וזהבה בן באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר
יהודה קיסר ואתי לוי באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר
יהודה קיסר ואתי לוי באוזןבר. צילום טלי ספיר ושי שיר

ראשון עלה דודו טסה שביצע את "אלינור" בביצוע מרגש, ואין אין אין חפלה, בלי בלי בלי "הפרח בגני", מרים על הפסנתר החשמלי ביצעה את "צלצולי פעמונים" וסלסלה כאילו ראיותיה אינן סופיות. זאב נחמה מגיע עם סיפור, איך הופיעו פעם יחד ובאותה הופעה קיסר לא הפסיק לטעות בנגינה. בסוף הערב כאשר ביקש תשלום, אמר לו נחמה "אבל לא הפסקת לטעות כל הערב" ענה לו קיסר "על טעויות משלמים…"הם ניגנו יחד את "BMW  שחורה" ו"לא לשחק עם לב של גבר". נחמה בדיוק הגיע מהופעה של 5,000 איש, אך מודה שבאינטימיות של האוזן הוא נהנה פי מאה. זהבה בן עולה לבמה, הגיטרה החשמלית הופכת לאקוסטית וקיסר עובר לבס לביצוע של "אהבה כזו" ולאחר מכן עושה אום כולתום עם "אינתה עומרי" כמו שאף אחד לא יודע לעשות. וכמו חזיון תעתועים, יורדת זהבה ועולה גרסת המסיבות שלה, אתי לוי "אלופת החפלות המרוקאיות"  כמו שקיסר הגדיר אותה ומצדיקה את התואר.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

עוד עלו וירדו חברים ומכרים זמרים וזמרות. יהודה קיסר הזכיר לנו שטרם פג הקסם של המוזיקה המזרחית הקלאסית, עוד כשהייתה שייכת לזוהר ואום כולתום. כשכל שיר היה יצירת מופת עם מילים שגורמות לחשוב וצלילים שגורמים לזוז. לא היו שם חידושים אמש על הבמה באוזןבר, היו שם להיטים שהוגשו כמו שהם ונדמה שבאמת אין צורך לחדש כל הזמן, הרי לא במקרה קלאסיקה הופכת לשכזו.

פליי ליסט – קטעי הוידאו מהמופע

חגיגות יום ההולדת ממשיכות לאורך כל סוף השבוע, עקבו כאן אחר האירועים הבאים!!

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: