פס קול שבועי

פס קול שבועי 29.08.2019 – אלבומי נשים

אכן, השבוע נערמו על השולחן הדיגיטלי מספר אלבומים מאחוריהם עומדות נשים, בכתיבה, הלחנה שירה, בואו נצא למסע...

דניאל רובין – הסיפור בגדול

אפשר לומר כי מדובר באלבום שלישי של היוצרת והזמרת דניאל רובין (אם לוקחים בחשבון גם EP בכורה משנת 2014..), הוא כולל י"ג שירים שדניאל רובין כתבה, הלחינה ומבצעת, למעט השיר "אולי" שנכתב בידי יונתן בלומנפלד והשיר "הלילה" שנכתב בידי יובל דור ושלומית אהרון, בנוסף לשירתה דניאל רובין גם מנגנת במהלך ההקלטות בפסנתר, אורגנים וכלי הקשה. אפשר לומר על האלבום וכמובן על יצירתה של דניאל רובין כי מדובר באסופה עברית איכותית שיודעת להתרומם מעבר להבלי היום יום עם המון מוסרי השכל קטנים ותובנות עצמיות מהחיים.

דניאל רובין תחגוג את השקת האלבום החדש במופע שיתקיים במועדון בסקולה בתל אביב בתאריך 25 לספטמבר ותארח את אלון עדר, כאן אפשר לרכוש כרטיסים למופע.

 

נעמי ייבין – על רצפת זכוכית

זהו אלבום הבכורה של נעמי ייבין, בוגרת בית הספר למוזיקאים רימון, יוצרת, פסנתרנית, מלחינה ומבצעת משיריה – עשרה במספר אליהם מצטרף השיר "העצים" אותו כתבה סבתה של נעמי – עדה ייבין, הסופרת והמחזאית, בהפקתו המוזיקלית של יהוא ירון, התוצאה – אלבום המתהדר בקול בוטח, שקול ונוסך ביטחון המגיש טקסטים של שלווה ונחת במעטפת מוזיקלית היוצרת אווירה הנעה בין מסתורין אפלולי מה לצלילי רוק עם שמחת חיים שאיננה מבקשת למצוא חן בעיני כולם אלא רק אלו שנלכדים ברעיונות הטמונים בתמלילים. גם אביה של נעמי מצטרף לנגינה באלבום, ברק ייבין, מוזיקאי ומנהל בית ספר למוזיקה "מוזיקון", עם קרן יער…

נעמי תחגוג את השקת האלבום במופע שיתקיים בתאריך 4 בספטמבר בתאטרון תמונע, יהוא ירון יתארח, כאן איוונט.

 

ענבר חצרוני – Home Inside

זהו אלבומה השני של ענבר חצרוני, זמרת יוצרת בוגרת בית הספר למוזיקאים רימון וחברה בהרכב המחווה לשירי הקרנבריז – "חמוציות". האלבום כולל תשע רצועות מוזיקליות שנכתבו, הולחנו ומבוצעות בידי ענבר בהפקתו המוזיקלית של אסף בוכמן, שירי האלבום נכתבו ומושרים בשפה האנגלית כשהם נעים על מסלול הפולק רוק אינדי. כאשר מאזינים בקשב לאלבום ניתן להבחין בחוט הדמיוני הסגנוני המחבר בין חיבתה העזה של ענבר חצרוני לשירי להקת הקרנבריז לבין יצירתה העצמאית המושפעת מאוד מאותו סגנון שעושה נעים באוזן.

בתאריך 31 באוגוסט תופיע ענבר עם הרכב החמוציות בבר גיורא במחווה לקרנבריז, אולי היא תבצע שיר או שניים מיצירותיה, תוכלו גם לשאול אותה מתי היא תחגוג את השקת אלבומה הטרי..

 

קרן אילן – This Morning, Yesterday

אלבום בכורה בתצורה EP הכולל ארבעה שירים שנכתבו והולחנו בידי קרן אילן המבצעת, קרן, בוגרת מכללת BPM, ילידת ויאטנם אולם חייה את חייה בישראל עם הוריה המאמצים, מחפשת את הקפיצה מעבר לים, את האלבום הפיק אוראל תמוז והוא נוטף מכל ארבעת שיריו אווירה אינטרקונטיננטלית של פולק עכשווי נימוח ומעודן אך יחד עם זאת קצבי כשצריך.

בתאריך 3 בספטמבר תשיק קרן אילן את האלבום הטרי במופע שיתקיים בכולי עלמא בתל אביב, כאן איוונט.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: