חדשות הסצנהמוזיקה על המסך

טיול שורשים עם אברהם טל ומוקי

בשבוע הבא תוקרן סדרת דוקו של תאגיד השידור כאן 11 העוקבת אחר מסעות שורשים משפחתיות של מספר דמויות מוכרות בציבור הישראלי, ביניהם אברהם טל ומוקי, הזדמנות להצצה וחשיפה מעבר לנעשה על הבמה, רקע, משפחה ושורשים, כל הפרטים.

"טיול שורשים" הנו מיני סדרה בארבעה פרקים, עם שלושה דורות, ובשתי יבשות: אברהם טל, טהוניה רובל, הדר לוי ומוקי יוצאים למסע שורשים וחושפים את סודות עברם. הסדרה תשודר בכל יום שלישי, מ-27 באוגוסט, בשעה 21:35, בכאן 11 ובדיגיטל.

בכל אחד מפרקי הסדרה יוצאת דמות ציבורית מוכרת למסע שורשים בארץ מוצאה או מוצא משפחתה, זאת בליווי בני המשפחה לדורותיהם, במהלכו של המסע המשפחתי נחשפת ההיסטוריה והסודות של המשפחה תוך התבוננות ויחסים בין דוריים.

מדובר בהזדמנות ללמוד על הדמות שמאחורי הדמות, אמנים שאנחנו רגילים לראות על הבמה עטופים בתאורה ולהקה או מעל המרקע בקליפים, הופכים לדקות ארוכות לדמויות בשר ודם אנושיות על כלה כרוך בחתירה והחפירה בעבר המשפחתי

במהלך הסדרה אותה יצרו עמי גלאם וארז דן בבימויה של הלית לוי נוכל לחוות החל מהפרק הראשון בו "יככב" אברהם טל שנסע עם אביו, אימו ואחותו למרסיי בצרפת, התבוננות ישירה ללא מסכות במסע המשותף המעלה שאלות של ציונות, אהבה וזוגיות ושאלות של פרידות ומשפחתיות. אברהם יחזור לרגע לחיים שהותירו הוריו מאחור ולקשיים שחוו כשעלו לישראל.

פרק נוסף במיני סדרה שיחתום אותה יעסוק בזמר והיוצר דני "מוקי" ניב אשר נסע עם אביו ובנו הבכור לריגה שבלטביה להכיר את שורשיו של האב. המסע בריגה חושף את ילדותו הקשה של אביו בצל מלחמת העולם השנייה, תחת שלטון קומוניסטי נוקשה, עובר דרך סיפור העלייה לישראל ומגיע עד שובו של האב לריגה בשנות ה-90 כאיש המודיעין הישראלי. בשביל מוקי זו הזדמנות חד-פעמית להכיר את אביו ואת סיפור חייו, כפי שלא הכירו מעולם.

הצצה לרגעים מתוך הפרק הראשון – אברהם טל

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: