קליפים חדשים

אלון אולרצ'יק – אבינו אברהם

אלון אולארצ'יק משחרר שיר חדש "אברהם אבינו" העוסק בבעיית הפליטים ויחסינו אליהם

בדרכו לאלבום חדש, ה- 13, שיקרא "אולארצ'יק, עכשיו" משחרר היום אלון אולארצ'יק שיר חדש בשם "אברהם אבינו" שנכתב והולחן בידיו בהפקתו המוזיקלית של הוד מושונוב. השיר עוסק בבעיית הפליטים ובמילותיו הוא מזכיר לכולנו כי גם אנחנו, אבותינו היו במקומות הללו, כך בלשונו של אלון אולארצ'יק – "למעשה כולנו פליטים בני פליטים. ולא רק אנחנו: כל בני הכדור הקטן והלא יציב הזה הגיעו בעבר ממקומות אחרים, מקומות שהפכו פתאם לא מתאימים למחיה ולהשרדות, ושלא היתה ברירה אחרת אלא לברוח מהם. להחליף כתובת כדי לשרוד. פליטים ממש לא מתים על הארץ שאליה היגרו בלית ברירה, פליטים הם עקורים שנעקרו מביתם באישון לילה. גם אנחנו היינו כאלה – חשוב לזכור את זה גם כשמצבנו יציב יחסית. אז בבקשה קצת יותר צניעות, ובעיקר יותר אמפטיה וחמלה לאחר. אנחנו יכולים, ללא אזהרה מוקדמת, למצוא את עצמנו במצבו".

הלו דרעי, הבנת את זה?!!! 

את אלון אולארצ'יק תוכלו לתפוס על הבמה בתאריך 25 באוגוסט, יום ראשון, במסגרת פסטיבל הג'אז באילת כחלק ממופע השקת האלבום של ההרכב "לא סטנדרטים", עימם כבר הופיע בעבר, לצד שלמה גרוניך, רונה קינן, יוני רכטר ושלומי שבן וכמובן הרכב נגני הג'אז של תומר בר המנהל המוזיקלי של ההרכב, כאן כרטיסים (אם נשאר…), אם ממש קשה לכם להגיע לאילת (טיסה מנתב"ג, נסיעה במדבר…) אז בתאריך 30 באוגוסט בתאטרון תמונע כשהוא תופס הזדמנות שהמתופף אשר פדי הגיע לארץ לביקור, כאן כרטיסים, ובכלל

על הקליפ המלווה את השיר אחראי בבימוי, צילום ועריכה – תומר פרוכטר. עכשיו תלחצו Play.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: