קליפים חדשים

מורן מגל – Tododo

בהגדרתה האישית מורן מגל היא מוזיקאית יוצרת הנעה בין מחוזות הפולק רוק והגותיקה באמצעות קלידי הפסנתר אותה פגשנו לא פעם אחת במסגרת הבלוג, בשנים האחרונות היא העתיקה את מרכז פעילותה לברלין באירופה הקרה אולם מעת לעת היא מבצעת גיחות לישראל…

שלוש שנים לקח לה כדי להתבסס, להקים ולגבש להקה של נגנים מהשורה הראשונה, לעבוד עם מקהלה גותית גרמנית, להופיע על מיטב הבמות בבלגיה, הולנד, גרמניה, הונגריה ופינלנד ולהוציא אלבום חדש אותו כתבה, הלחינה והפיקה בעצמה.

השבוע היא משחררת את השיר הראשון מתוך האלבום הבא -Bed Your Under שיכלול תריסר שירים ואמור לצאת באירופה (אנחנו נשמע אותו בספוטיפיי, המסת גבולות…), מדובר בבלדה מהסוג האפי, המסתורי והנוגה על זיכרונות ילדות מאושרים אך אבודים. הבלדה מקפלת בתוכה את סיפור מותו הטראגי של בן דודה של מורן. האלבום עצמו מוקדש לזכרו של בן הדוד ,ויקטור סרלוס, ולזכר רפאל אימלמן, טכנאי הקלטות גרמני אשר הקליט חלק מהאלבום ונפטר ממחלת הסרטן במהלך העבודה עליו.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: