קליפים חדשים

רועי רבינוביץ' – Who Knows

רועי רבינוביץ' המוכר לכל חובבי המוזיקה כחבר בהרכב המשובח "הקולקטיב" עושה בימים אלו את צעדיו לקראת השקת אלבום סולו, מתוכו משתחרר הבוקר השיר Who Knows אותו כתב והלחין רועי וזימן להקלטתו את החברים מהלהקה בעבר ובהווה – נדב לוזיה על תופים וגיא לנדאו על גיטרות. על ההפקה המוזיקלית אמון דניאל אנגליסטר.

הסיפור של האלבום מתחיל בבית ישן בקצה עג'מי. פעם, מספרים זקני הרחוב, הוא שימש כמטה המשטרה הטורקית ביפו. כמאה שנה אחר כך הוא משמש כביתו ובסיסו של חמודי. הרבה מאוד זמן לקח לחמודי להקים שם אולפן ביתי יאה להפקותיו המוזיקליות – קירות הבית מחול ים דחוס, מתפוררים ולא חוסמים שום רעש, לא את המואזין של המסגד שנמצא בשכנות מצד אחד ולא את חוות השרקנים שהשכן מגדל מהצד השני. חודשים על גבי חודשים רבים הושקעו בניסיון לאטום את האולפן המתהווה, ותוך כדי החל חמודי בתהליך ניסיון ותהיה, בלי המון כוונה, מקליט כל מיני דברים רק מתוך ניסיון לבדוק כיצד האולפן נשמע, מוציא קיטור על דברים שהתרחשו בחיים עצמם – פירוק, הרכבה, בניה מחדש ופקפוק. בשלב מסוים, אחרי יותר משנה של עבודה, כשהבניין כמעט נשרף מבעיות חשמל, נואש חמודי – לא יהיה כאן אולפן ראוי. אבל מה שכן היה זה מלא חלקי שירים, קטעים מלאי וייב שהחלו להתחבר אחד עם השני ושויפו אט אט ובדקדקנות מוזיקלית אופיינית לבית משפחת רבינוביץ', עד כדי שנעשו שירים של ממש.

על הוידאו הפסיכי הזה אחראים יאיר צימרמן ועדי רבינוביץ'. שיהיה לכם\ן שבוע טוב עם התחלה שכזו…

בדרך אגב, הקולקטיב חוזר לבארבי בתאריך 9 באוגוסט, כאן איוונט.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: