חדשות הסצנה

חוזרים לכיכר – הפגנה למען חופש התרבות

הערב החל מהשעה 18:00 תתקיים בכיכר רבין הפגנה של מוזיקאים ואנשי תעשיית המוזיקה למען חופש העיסוק בתחום התרבות, הפקת פסטיבלים. ציבור אוהבי המוזיקה והחופש התרבותי מוזמנים להגיע כדי לחזק את מטרות מארגני ההפגנה.

#תנו_לרקוד_בשקט

על מה ההפגנה? על מה המחאה?

כך מארגני האירוע בהודעתם:

התרבות היא נפשה של הדמוקרטיה, אולם במדינת ישראל הדמוקרטית, הדברים עובדים אחרת. מדינת ישראל מתערבת יותר ויותר, באופן עקיף ופסול, בתחומים תרבותיים לגיטימיים ומונעת בשיטתיות קיום אירועי מוזיקה תחת כיפת השמיים.
"מדיניות מחסלת" שבעבר הייתה מזוהה עם תחום המוזיקה האלקטרונית בישראל, בשנה האחרונה הורחבה והופנתה גם כלפי אירועי מוזיקת רוק ופסטיבלי מוזיקה נוספים.

בעקבות החמרת המדיניות הזו, נוצר מצב אבסורדי בו למעשה המדינה "מנהלת" את חיי התרבות של מאות אלפי ישראלים ומחליטה בשבילם מה נכון ומה לא לשעות הפנאי שלהם. הקלות הבלתי נסבלת הזו, שבה מתבטלים על יד הרשויות, בזה אחר זה, אירועי מוזיקה לגיטימיים, מתאפשרת בשל היעדר חקיקה מודרנית שתסדיר את הנושא באופן כזה שיתחשב בצורות בילוי מודרניות האופייניות לימינו.

מה יהיה בהפגנה?

עשרות אמני מוזיקה ישראלים מהשורה הראשונה ומשלל ז'אנרים, חלקם בקנה מידה עולמי, יציגו את אמנותם מעוררת הגאווה. דוברים מכל קצוות התרבות וחיי הלילה בישראל יביעו את קץ סבלנותם ודרישתם לחופש תרבותי. נציגי העמותה לחופש התרבות יציגו את מטרות המאבק ודרכי הפעילות. ואתם, הקהל, האזרחים, הנפגעים העיקריים, אתם תהיו שם כדי לתת חותמת סופית לכך שהמצב הזה אינו יכול להימשך יותר!

אמנים מופיעים:
Vini Vici – ויני ויצ'י
Ace Ventura – אייס ונטורה
Astrix – אסטריקס
Arkadi Duchin – ארקדי דוכין
Red Axes – רד אקסס
Captain Hook – קפטן הוק
Assaf Amdursky – אסף אמדורסקי
Anna RF – אנא RF
Rising Dust – רייזינג דאסט
Oriya Klepter – אוריה קלפטר
Bliss – בליס
Oforia – אופוריה
Astral Projection – אסטרל פרוג'קשן
Eitan Reiter – איתן רייטר
Space Cat – ספייס קאט
Gula K – גולה קיי
Dekel – דקל
Adi Shabat – עדי שבת
Diana Up – דיאנה אפ
Rina Magnetica – רינה מגנטיקה

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: