סיקור הופעות

הקרקעות והמבוכים של אלון לוטרינגר

בצהרי יום שישי האחרון חגג המוזיקאי, היוצר והנגן המוכשר, מולטי- אינסטרומנטליסט, אלון לוטרינגר את השקתו של השיר The Maze עימו הוא פותח לציבור הרחב את המסע בדרך לאלבום חדש ששמו יקרא – Ground. השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע למופע כדי לטעום, להאזין ולהביא את המראות והקולות.

אלון לוטרינגר, המבוך. צילום טוני פיין
אלון לוטרינגר, המבוך. צילום טוני פיין

את אלון לוטרינגר אנחנו מכירים לא מאתמול, מוזיקאי מוכשר מאלו שניתן לומר עליהם ידו בכל, אלבום סולו בעברית מסתורי ומסקרן, אלבום להקה שעושה צדקה עם השפה העברית, עבודות רבות לצד יוצרים צעירים אחרים כמפיק, מלחין ומעבד, מוזיקאי בכל נימי נשמתו וגופו.

אלון לוטרינגר, המבוך. צילום טוני פיין
אלון לוטרינגר, המבוך. צילום טוני פיין

על השיר החדש כבר הרבנו במילים, לא שאי אפשר לחזור על חלקן כאן – "איזו יצירה נהדרת זו, השיר החדש שאלון לוטרינגר שחרר השבוע, ברצינות, פשוט להתרווח על מה שאתם יושבים וכדאי שתשבו, ותאזינו בהתנתקות מהעולם. מעבר לעובדה שאלון תמלל, הלחין, הפיק מוזיקלית, והוריד את החומרים לגמר המושלם הוא גם מנגן כאן בכמה מכלי הנגינה, טוב לא לבד, יש עוד נגנים אבל…!!!

השיר החדש הוא מה שקרוי בעגה סנונית ראשונה מתוך אלבום חדש שיקרא בשם – Ground. זה יהיה אלבום הסולו השני של אלון שאת ההשראה המוזיקלית שלו שאב אלון מקלאסיקות של האלטרנטיב האוונגדרי הכי וותיק שישנו בנמצא ועדיין בועט, שמות כבריאן אינו מרוקסי מיוזיק לצד גרוב של פרינס המנוח הם ביסודות היצירה שבאלבום שהחלה מעבר לים באירופה הקרירה והמשיכה כאן בארץ באולפן הביתי"

אלון לוטרינגר, המבוך. צילום טוני פיין
אלון לוטרינגר, המבוך. צילום טוני פיין

האמת שקצת חסרי סבלנות להאזין ליצירה המושלמת שהסנונית הראשונה ממנה כבר מבשרת צלילים של איכות, עד שנוכל לחוות את ה"חבילה" כולה ולבטח בדרך יצוצו לנו עוד שירים וקליפים מתוכה, נסתפק בלית ברירה בחומרים חדשים לצד ישנים שאלון וחברי ההרכב שליווה אותו במופע וכלל את יהונתן אלבלק בגיטרות וקולות, דני עבר הדני בקלידים וקולות, יובל גרין בכלי הקשה ולצידם תמוז דקל בגיטרות ויוגי בכינור וגיטרת בס, בצעו במהלך המופע לכבוד השיר החדש.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

קטעי וידאו מהמופע

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: