סיקור הופעות

התאטרון של הכנסייה היהודית

יש לכם שם יותר טוב למה שהתרחש אמש במועדון התאטרון ביפו? חברי כנסיית השכל ארחו בהופעתם במועדון את תום ואורית מלהקת היהודים לחגיגה של להיטים מוכרים ואהובים. השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין יצא בשליחות הבלוג אל שדרות ירושלים וחזר עם שלל חוויות בצבע ובקול.

כנסיית השכל והיהודים במועדון התאטרון. צילום טוני פיין
כנסיית השכל והיהודים במועדון התאטרון. צילום טוני פיין

עם דמויות שכאלו מעל הבמה באמת שאין צורך בחלוקת סופרלטיבים או בביקורות על המופע, די והותר בעצם הגיית השמות של ההרכבים כדי לדעת ולהבין שהייתה זו אמש מעין חוויה מיסטית לכל מי שאוהב חי ונושם את הרוק הישראלי השורשי שמגיח ממזרח ודרום ועד פסגות הכרמל. חברי הכנסייה ידועים בהכנסת האורחים שלהם ולא פעם הופעותיהם מלוות באורחים מוכשרים מסצנת המוזיקה הישראלית.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

לא רק שנתנה כאן הזדמנות נדירה וחד פעמית לחזות באורית ויורם בדואטים של המנונים, אפילו הצלחנו לחלץ שיר חדש בביצועו של יורם חזן האדיר והמוכשר. תנו למראות ולקולות לנסות ולקחת אתכם ואולי אף להחזיר את חלקכם להתרחשויות אמש ביפו.

לחצו לצפייה בגלריית התמונות המלאה

קטעי וידאו מהמופע

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: