קליפים חדשים

ספיר וולך – אין ציפורים בהרצל

במהלך ארבע שנות לימודי מוזיקה עבדה היוצרת והמוזיקאית ספיר וולך עם אמנים וביניהם עלמה זהר, טל גורדון ושלמה גרוניך, בעזרתם התגבשו חומרים מסקרנים ובימים אלה מוקלט אלבום הבכורה "סחורה פגומה להמונים" בהפקתו של שחף סגינר. "אין ציפורים בהרצל" הוא אחד משירי האלבום באמצעותו מבקשת ספיר להאיר את ההתמודדות היומיומית של מוזיקאים שחיים מהיד אל הפה אל מול ביקורות הסביבה הקרובה על הבחירה שלהם לרדוף אחרי החלום בכל מחיר ואל מול תל אביב שלפעמים עלולה להיות קשוחה וחסרת רחמים. את הקליפ המשוטט בהרצל ביים וצילם עמר פלג על פי תסריט של ספיר.

כך ספיר על הקליפ החדש – "הכל התחיל בקליפ לשיר אחר בכלל, שהשחקנית בו הבריזה בדקה האחרונה ועוד קליפ שהיה שמור אצלי במגירה של המוח, שידעתי שארצה לעשות מתישהו… ואז הגיע עומר פלג הגאון שהזמן אצלו עובד אחרת איכשהו ובעצם מה הבעיה להרים את ההפקה הזו בשבועיים וחצי (שלקחו כמובן מאה אחוז אנרגיות מהשבועיים וחצי האלה) חוץ מכל הטוב הזה – יש לי להקה של מושלמים שהסכימו לקום בשש בבוקר לצילומים וזרמו עם השיגעון שלי, ועם הזמן של עומר שכאמור עובד אחרת. ובכלל, זה מצחיק כמה אושר יכול לגרום עיסוק בשיר שנכתב בזמן דיכאון קשה."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: