סיקור הופעות

חגיגה בהיכל עם פבלו ושלומי

המופע המשותף של פבלו רוזנברג ושלומי שבת בהיכל מנורה מבטחים, אורחים – מנור ואביהו שבת. מוצ"ש, 19.01.2019. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל. מצלמות נוספות – שילי אראל וחן דואק.

תריסר שנים חלפו מאז אותו סבב משותף שהציב את שלומי שבת ופבלו רוזנברג, האחד זמר מסלסל מאגן הים התיכון והשני זמר מלטף מהסלסה הלטינית, פלפל חריף משני הצדדים, על במה אחת במשך זמן לא מבוטל מותירים אחרי החיבור ההוא ביצועים משותפים ודיוידי אחד למזכרת.

מאז ועד עתה כל אחד מהם התקדם בתחומו האישי, שירים, אלבומים, הרפתקאות ריאליטי בתכניות הטלוזייה בת זמננו, עשו כברת דרך. וכעת הם חוזרים ומתחברים, מהדקים את השורות כדי לתת לקהל המעריצים הרב שלהם מופע משותף שמגיש את כל התפריט יחדיו, כי מתכון שהצליח אז טעמו רק משתבח עם השנים.

אמש המה ההיכל ביד אליהו עד אפס מקום, מופע שהוכרז כסולד אאוט זמן רב קודם לכן, אלו וגם אלו, במעין תערובת של חתונה ישראלית, מצד הכלה ומצד החתן, בעצם שני חתני הערב, פבלו ושלומי, היו כוכבי האירוע, השניים הופיעו בסנכרון מלא כשהם מלווים בהרכב נגנים וזמרות ליווי גדול, 15 איש על הבמה.

במשך קרוב לשעתיים כשהם מככבים בקדמת הבמה, בתחילה בישיבה על שרפרפי זמרים בביצועים משולבים ונפרדים של שורת שירים, להיטים, של שניהם, כל אחד לחוד ויחדיו, מחליפים תפקידים, שלומי שר פבלו ופבלו שר שלומי, עוברים בעצם על אנתולוגיה לא מבוטלת שלהם בשורת הלהיטים, האווירה מתחממת אט אט עד שהם עוברים לחפלה ימתיכונית לטינית שמרימה את כל הקהל בהיכל הענקי על הרגליים למסיבת שירה וריקודים אחת ענקית, אני מנצל את ההזדמנות ועובר בין האנשים שממלאים את מתחם האורקסטרא על הפרקט של ההיכל ככה כדי לבחון, כולם מתרגשים, עיניים נוצצות והגוף רוקד. פשוט חגיגה אחת גדולה.

בעיצומו של המופע לוקחים שני הכוכבים פסק זמן ומשאירים את קדמת הבמה לשלושת הווקליסטים שלהם, יעלי ארז ומנור ואביהו שבת, כדי להגיש ביצוע לשיר "תנו לגדול בשקט", זה הרגע שאני חושב לעצמי, אוקי, ומתי יצטרף גם מיכאל, הבן של פבלו לחגיגה, כי הרי פבלו נוהג לצרפו להופעותיו מאז שהיה נער וכעת הוא חייל סדיר, אבל זה לא קורה הערב. לבטח מקומו נשמר לפעם הבא שהמפגש הזה יתקיים בשנית בתחילת הקיץ כשפבלו ושלומי יעלו מעל הבמה בקיסריה, מופע תחת השמיים אבל יותר מצומצם, ממליץ למהר ולרכוש כרטיסים כי זה יגמר יותר מוקדם ממה שאתם מצפים….

ואז השניים חוזרים, החליפו תלבושות כדי להמשיך את החגיגה בצבע יותר עולץ ושמח, הערב ממשיך. הרגעים הכי לוהטים במופע היו מן הסתם בסופו, בקטע של ההדרן , שלושה שירים, הראשון של שלומי, אחד הלהיטים הכי חזקים שלו "לכל אחד" ממשיכים עם "נר על החלון" הרומנטי של פבלו ומקנחים בחגיגה הלטינית "מלדיטה לונה" המנצחת שלא מותירה אף עצלן על הכסא, לקום לקום, מסיבמבמה!!!

אז מה היה לנו? סט ליסט המופע:

מחרוזת פתיחה – בדמעות + יש לך + אתה חסר לי, אל תדאגי לי אמא, ואני שר, מתאהב, הלב, מה הוא עושה לה, משהו מתוק, נורמלי, בין ערביים, מחרוזת: ילדונת + שתדעי, השבת כבר נכנסת, יבוא הסוף הטוב, אבא, תנו לגדול בשקט (מנור אביהו ויעל), בגלל הרוח, שובר ת'הראש, שפוט שלך, מחרוזת מזרחית, אדמירל-מלגניה, מחרוזת לטינית+ Fruta.

הדרן: לכל אחד, נר על החלון, מלדיטה לונה

להתראות בקיסריה! כאן כרטיסים.

לחצו לצפייה בגלרייה מהמופע

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: