קליפים חדשים

ארקדי דוכין – גוסס עליך

הכל החל אי שם בילדותי במאה שעברה, מעת לעת הייתי מגיע לגינה הציבורית ברחוב גורדון בתל אביב לשחק, דן תורן שהיה גר ממש מעליה היה מצטרף למשחקי השכונה. ובשעות אחרות הוא היה מבקר בדירת שכנתו שהייתה נוהגת לארח מוזיקאים לסשנים של צ'לו, ויולה וכינור. מסלולי החיים עושים את שלהם, אני צעדתי במסלול שלי, דן תןרן צעד במסלול שלו אשר הובילו במהלך השנה האחרונה ליצור פרויקט משותף עם אמיר "ג'נגו" רוסיאנו ודורון פלסקוב…

כך דן תורן מספר על לידתו של הפרויקט:".. ג'נגו ואני המשכנו את מה שהתחלנו לעשות בקיץ 2017 במופע לכבוד 20 שנה לזבובים, וזה לכתוב שירים יחד. אני שולח לו טקסטים הוא מלחין וממשיכים משם לשנות את הטקסט בהתאם ללחן שנוצר. ואז בגלל שאני מחפש דרכים להקליט שירים ובגלל שאני תמיד חושב שמוזיקה זה אנשים, באחד הסשנים אצל דורון השמעתי לו את הסקיצות של ג'נגו , העליתי את הרעיון שנקליט כמה שירים בגרסה ערומה, וניתן אותם בחינם לכל מי שירצה ל עבוד עליהם, דורון נדלק יצאנו לדרך של מה שהפך לאלבום השיתופי הראשון."

האלבום השיתופי בשם "האדמה שלי היא שירים" כולל עשרה שירים, אותם כתבו והלחינו דן תורן וג'נגו בהפקתו המוזיקלית של דורון פלסקוב, השירים מוקלטים ברמה הגבוהה ביותר ומוגשים בגרסתם העירומה, כשערוצי הבס, גיטרה, שירה וקולות ניתנים לשינוי ונגישים לכל מוזיקאי, ללא עלות, המבקש לבחור שיר מתוך הפרויקט ולהקליט אותו בהתאמה מוחלטת לסגנונו וטעמו האישי.

על פי החוקים המגדירים את הפרויקט אפשר לשנות כל אלמנט בתוך השיר: מילים, מנגינה, שירה, הפקה, עיבוד, הרמוניה, מבנה… כל דבר. ולמעשה מוזיקאי שיבחר לקחת חלק וליצור מתוך האלבום, יהפוך בעצם לשותף מלא בביצוע הספציפי שלו, בזכויות הפרויקט. גרסאות הסיום אשר יוגשו באיכות שידור, יכנסו לאלבום המשותף "האדמה שלי היא שירים", כשישנה אפשרות כי לכל אחד מן השירים, יהיו ביצועים שונים ומגוונים וזו למעשה המטרה.

השיר הראשון מהפרויקט שיוצא באופן רשמי, "גוסס עליך" בביצוע של המוזיקאי היוצר ארקדי דוכין, שזכה לאחרונה לאות יקיר הזמר העברי, במקביל שוחררה גרסת "רדיו" בהפקה מוסיקלית של מאיר עמר המתבססת על ההפקה המקורית של טל רום מטמור, גרסה זו מגיעה עם ביט ומקצב רקיד ולמעשה מעיפה את השיר קדימה.

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: