פס קול שבועי

פס קול שבועי 15.12.2018

לוקחים את הסופ"ש כדי לצפות ולהאזין לשירים ששוחררו, להקשיב לאלבומים החדשים, רגעים של מוזיקה, תנועה בין עצב לשמחה…

 

רז שמואלי – על מה אתה כועס

שיר חדש בדרך לאלבומה הבא, רז שמואלי כתבה והלחינה יחד עם יונתן ויינרייך שגם הפיק מוזיקלית. קולה המעודן של רז נוסך אווירה נעימה על גבי הטקסט המלנכולי מה אך המשאיר תקווה תלויה באוויר, טוב שכך, אין ספק כי ההפקה המוזיקלית המהודקת משבחת את השיר ומציבה אותו כסנונית חיננית מתוך האלבום שיצא בשנה הקרובה. על הקליפ אחראים הבמאי אדם אקשטיין והצלם גיא ברטוב.

עידו מוסרי – נשבר לך הלב

זה נראה ונשמע כטיפה מתוך דם ליבו, עידו מוסרי, כתב, הלחין ושר טקסט על אהבה שנשברה והתנפצה לרסיסים, הכאב ממש עולה מתוך המילים והמנגינה, עידו מדבר אל ועל עצמו באופן ישיר, זהו שיר כאב אותנטי מעולה. את הקליפ העוטף את הכאב יצרה גל שיר בלווית הרקדנית גל טבק.

נתן גושן – באתי לחלום

נתן שלתדהמתו כבר נוגע בעשור הרביעי לחייו משחרר שיר חדש שהוא כתב והלחין בהפקתו המוסיקלית המצויינת של גלעד שמואלי. גושן הוא אשף מילים ומחשבות היודע ליצוק את כל כולו אל תוך הטקסט ששובה בישירות שלו ובמלודיה המתחילה ברכות עצובה ומתרוממת לשמחה ושוב חוזר חלילה מתכנסת אל תוך פנימיותו. על הקליפ המלווה את השיר אחראי רומן בוצ'אצקי

אוהד שרגאי – טיול שנתי

אוהד מבקש לפרוש כנפיים מתוך ההרכב של עילי בוטנר ומשחרר שיר חדש שמח ועולץ שמילותיו נכתבו בידי טל רביב ואוהד הלחין בהפקתו המוזיקלית של איתי צוק. הטקסט שהוגש לאוהד עוסק בנרטיב בחפירת נפש אחוזת תזזית, האמת שאוהד בדרך כלל הוא קפיץ אמיתי על הבמה, כאן הוא לוקח זאת כהצהרה על מצב רוח תמידי. חמוד. את הקליפ העוטף ביים וערך רוני קידר, קטעי אנימציה הוסיף ואדים בר זכרין.

ניתן בן ארי – ככה קרוב

הרגאי של ניתן עוסק הפעם בהבטחות לנערה אשה שיהיה טוב לצידו תוך כדי הצהרות לחברים שהכל סבבה. על המילים אחראית לא פחות מאשר עדי אולמנסקי לצד ויק ג'אן אוחנה בהלחנתו והפקתו המוזיקלית של האשף ג'וני גולדשטיין. שיר רגאי רקיד המלווה בקליפ בבימויו של לירן סגל.

קורל ביסמוט – חיות העיר

קורל כותבת ומלחינה את שיריה כיאות לסינגר סונגרייטר אמיתית, את הטקסט המתמקד ברגעים חולפים בחיים, מעין תמונת מצב רגעית של כאן ועכשיו, לקחו איתמר מאירי ואיתן רז להפקה מוסיקלית נקיה ומהירה. זהו שיר שני מתוך אלבום בכורה של קורל אשר יצא בימים הקרובים, חגיגת ההשקה תתקיים בתאריך 20 בדצמבר בחצר של פאפאיתו. על הקליפ העוטף את השיר אחראי שחר ירושלמי.

אוזו בזוקה – Space Camel

הרכב הרוק האוריינטלי ימתיכוני של אורי בראונר כנרות משחרר בימים אלו שיר חדש המבשר על אלבום חדש שבדרך – Transporter. השיר החדש תומלל בידי דור קורן ואורי כנרות אשר גם הלחינו. על הקליפ הנטורליסטי אחראי נדב דירקטור, לכו לרקוד.

האחיות לוז – The Birth of Hope

האלבום החדש של האחיות לוז הוא פרוייקט שיתופי, השותפים הם המאזינים הקבועים של ההרכב שנרתמו באמצעות פרוייקט גיוס הון מההמון בהדסטארט והובילו לתקצובו המלא. האלבום כולל עשרה שירים אשר נכתבו והולחנו בידי האחיות – שירה ז. כרמל, יפעת זיו וענת מוזקובסקי למעט השיר החותם את האלבום במקור של דיויד בואי עליו השלום, בשירי האלבום, מציירות האחיות לוז מציירות עולם עשיר ביונקי דבש קסומים, נערות עם פרחי חמניות החולמות על מסעות לאור הירח, ומשאירות למאזינים מסר רך אך ברור – לידת התקווה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: