חדשות הסצנה

יקירי הזמר העברי

במהלך טקס שהתקיים באודיטוריום משכן כנסת ישראל העניקו חברי הנהלת שדולת הזמר העברי בחסותה של ח"כ נאווה בוקר תעודות הוקרה לשורת אמנים בתחום המוזיקה. כל הפרטים.

ח"כ נאווה בוקר ואייל גולן. צילום אלוני מור

היום בשעות הצהריים התקיים אירוע הצדעה לזמר העברי במשכן כנסת ישראל בירושלים במהלכו הוענקו אותות הוקרה ליוצרים, פזמונאים וזמרים ישראלים אשר הטביעו חותמם על עיצוב הזמר העברי בישראל לאורך השנים.

עיקרי הדברים

האירוע התקיים בידי שדולת הזמר העברי בכנסת ישראל, בראשותה של סגנית יו"ר הכנסת ח"כ נאוה בוקר, בשיתוף אקו"ם -אגודת הקומפוזיטורים, המחברים והמו"לים בישראל, הפדרציה  למוזיקה  ישראלית  וים  תיכונית  (הפי"ל,)הפדרציה  לתקליטים  וקלטות, אשכולות – החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל, עילם- הארגון למען זכויות המבצעים של המוסיקאים בישראל ובשיתוף א.מ.י. – אגודת אמני ישראל.

תעודות הוקרה לאחים ראובני.צילום: אלוני מור

במהלך האירוע שהונחה בידי גיא זוארץ הוענקו תעודות ההוקרה לשורת אמנים ואנשי תעשיית המוזיקה ביניהם ראוי לציין את האחים אשר ומאיר ראובני שהחלו את דרכם בתעשייה בתחום הזמר המזרחי כבר בשנת 1973 עם הפקת אלבום לאביהו מדינה ובהמשך הדרך עמדו מאחורי הזמרים אהובה עוזרי, ציון גולן, איל גולן, איציק קלה, שימי תבורי, אבנר גדסי, מרגלית צנעני, זוהר ארגוב, צלילי הכרם, חיים משה ועוד.

הפרויקט של רביבו עם תעודות ההוקרה. צילום: יח"צ

הרכב מוזיקלי שחשיבותו בתחום הזרם המזרחי והעממי באה לידי ביטוי במהלך הטקס בו הוענקו להם תעודות ההוקרה לצד ביצוע מחווה שהגישו לזמר המנוח יגאל בשן עם השיר "סיוון" הם הפרוייקט של רביבו, רביב בן מנחם, ניר בן מנחם ואלירן צור, גם ארקדי דוכין שקיבל את תעודת ההוקרה הגדיל ואף ציין במהלך דבריו כי מעבר לים זה דבר מובן מאליו שהממסד מחוייב לטפח ולשמר את האמנים והמוזיקאים ולא צריך להמתין לאירוע יחיד שכזה כדי לקבל הערכה ממסדית שלטונית.

ארקדי דוכין ותעודת ההוקרה. צילום יח"צ

במהלך הטקס בו השתתף אף הזמר אייל גולן פרצה מהומה קטנה כאשר מספר נשים שהגיעו לאירוע פרצו בצעקות מחאה על הענקת תעודה לאייל גולן על רקע החשדות שיוחסו לו בתחום המוסר.

מי שהגיע צנוע ועניו כתמיד לאירוע הוא היוצר, המלחין והזמר ישי ריבו

מאחורי הדברים

אתחיל בחפירה זועמת שאשתדל להכניסה להלוך מתון…

לפני מספר ימים ביקרתי בשכונת התקווה שם פגשתי את האחים ראובני אשר סיפרו לי כי הם מוזמנים לכנסת ישראל שם יוענקו להם תעודות הוקרה על פועלם בתחום הזמר העברי, קפצתי מיד ואמרתי "אוקי, ברור שאני מגיע כדי לסקר את הכבוד הזה, אתם הרי הייתם החלוצים בהבאת הזמר הימתיכוני, הזמר המזרחי העממי אל התודעה של הקהל הרחב כבר בתחילת שנות השבעים" בתגובה ראובני שלח לי לינק להרשמה לכנס אל מול מערך התקשורת של הכנסת, שתי דקות ואני כבר רשום.

אני לא עוצר בדרך ובמקביל לאיסוף חומר רקע על כל האמנים ואנשי התעשייה שאמורים לקבל תעודות אני יוצר קשר טלפוני וגם דרך האינטרנט עם לשכתה של חברת הכנסת נאווה בוקר, מציג את עצמי ואת הבלוג וסוגר מולם את כל הפרטים הקטנים הדרושים כדי לקבל את האישור הסופי עובר דרך מערך הביטחון של הכנסת על מנת שאוכל להתייצב היום בבוקר עם ציוד תיעוד במשכן כדי לסקר את האירוע.

אני לא משאיר שום דבר ליד המקרה ואמש עורך בדיקה נוספת שהכל סגור מתואם ומאושר, מתנצל שאני "קצת טרחן בעניין" ומקבל אישור שהכל סגור וגם מענה "אתה לא טרחן, אתה אח אמיתי". עם המילים הללו שנוסחות ביטחון כי אכן הכל מתואם אני אורז את תיק הצילום ומתארגן עצמי לבוקר המחרת.

הדרך לירושלים הייתה הפעם מהירה שלא כרגיל, עשר ועשרים אני כבר בכניסה למשכן, מתבקש לבדוק במסופון האם קיים אישור על שמי, מקליד הפרטים ומקבל תשובה שלילית, פונה מידית לאנשי הצוות בלשכת ח"כ נאווה בוקר שדואגים כי פרטי יוזנו במערך האישורים ואני ניגש לדלפק משמר הכנסת על מנת שינפיקו לי אישור כניסה וניגש לעמדת הבידוק והשיקוף הביטחוני עם ציוד הצילום. לתדהמתי הבודקים טוענים בפני כי באישור שניתן לי אין אזכור להכנסת ציוד צילום ושאבדוק זאת מול הלשכה שארגנה את הזמנתי לכנסת. יוצא שוב אל המבואה שכבר הייתה עמוסה בקהל שחלקו הניכר המתין בעצמו לאישורים שלא הוסדרו, יוצר קשר שוב עם לשכתה של ח"כ נאווה בוקר ונענה בכך שהם כבר מטפלים בעניין, לא אכנס כאן למדידת הזמנים, לשיחות החוזרות ונשנות ליחס שמתחיל להעליב מטעם הבודקים של משמר הכנסת, מהזלזול, חוסר הסדר והברדק הכללי שמתרחש ומתקיים במשכן כנסת ישראל, בושה!!

פניה לדוברת של חברת הכנסת לא נענתה בתשובה, במקום זאת העבירה לי הדוברות את מספר הטלפון האישי של גברת נאווה בוקר, שלחתי אליה הודעה, עד רגעים אלו לא נענתי.

עשר דקות אחרי שהטקס החל, ללא נוכחותי, כבר הייתי בדרכי חזרה לתל אביב, לפחות עבור האמנים שבאתי להוקיר דאגו לי ידידי הרבים בתחום התקשורת ותעשיית המוזיקה להעביר חומרים מצולמים.

מאוחר יותר במהלך היום יוצאים קטעי וידאו מהאירוע לתקשורת מהם עולה כי קבוצת נשים מפגינות בזמן הטקס באודיטוריום כנגד הזמנתו של אייל גולן. למרות שאינני אוהב לעסוק בפוליטיקה על פניו נראה כי מדובר בצעד יזום בידי אנשי שמאל המבקשים להתנגח במפלגת השלטון ובחברת הכנסת נאווה בוקר על הזמנתו של גולן לאירוע, להערכתי ואם טעיתי נא לתקן אותי המפגינות הוזמנו למשכן בידי פונקציות במשכן הכנסת בתואנות אחרות והגיעו אל האודיטוריום בו התנהל האירוע מבלי שעברו בידוק נוסף בכניסה אליו, הרי זה היה צפוי, אף אחד מהמארגנים לא חשב על כך, נאווה בוקר הפסדת בגדול הערב.

ובכלל כנסת ישראל, את מקום מיותר עלי האדמה!!

רגע מרגש באמת בטקס.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: