פס קול שבועי

אריק איינשטיין – האנתולוגיה המתחדשת

בעקבות מציאתם של סלילי הקלטות מאסטר במחסני חברת התקליטים "פונוקול" לפני כשנה הוחל במבצע שחזור דיגיטלי מהמקור ליצירה מחדש של אלבומי המופת של שירי אריק איינשטיין מהשנים 1969 ועד 1978, כעת יוצא מארז מהודר ייחודי לאספנים, כל הפרטים.

מארז אלבומי איינשטיין. צילום: יובל אראל

בחודש פברואר האחרון הוכרז כאן בבלוג על יציאת פרויקט גיוס הון מההמון על מנת להרים ולהפיק את הרעיון לכדי עשייה  מושלמת באמצעות פלטפורמת הדסטארט וכבר מנינו את האלבומים אשר ישוחזרו מהמאסטר האנלוגי המקורי לכדי פורמט דיגיטלי בתצורת תקליטורים וקבצי אמפי 3 במקביל.

לראשונה בישראל, הפקת תהליך הרה-מאסטרינג לאלבומים התקיימה בתמיכה גורפת ומפתיעה של מעריצי הזמר בהדסטראט, קמפיין גיוס המונים, אשר הרימה פונוקול, ובה גויסו כ- 435 אלף ₪ על-ידי 1,141 תומכים. אלה, רכשו מראש את המארז כאשר נלוו אליו פריטים כמו חולצה, תקליט, ו\או קרדיט ברשימת התודות של המארז.

אלי חיון, מנכ"ל חברת המוסיקה של האוזן השלישית הודיע באזני הבלוג כי הם מצטרפים לפרויקט ובכוונתם להשיק פריט אספנים יוקרתי בדמות מארז מקביל של האנתולוגיה המחודשת בתצורת ויניל באמצעות לייבל הבית "זהב שחור"!!

בצהרי יום שישי המה האודיטורים של מרכז ענב לתרבות בתל אביב ממאות חובבי שיריו של אריק איינשטיין לצד אנשים רבים שהובילו את המהלך המורכב והחשוב כאשר לראשונה נחשפו בפועל ואף נמסרו עשרות מארזי דיסקים מהודרים לאותם אנשים שממנו בכספם את יציאתו לדרך של התהליך.

במהלך אירוע החשיפה למארז התקליטורים "אריק איינשטיין – שיר שחלמתי, אנתולוגיה מהשנים הכי יפות (69-78)" סיפר שדרן הרדיו והטלויזיה, איש המוסיקה יואב קוטנר על אריק ויצירתו לצד נתונים טכניים שמסרו אנשי פונוקול שעמדו בראש התהליך.

בהכרזה הרשמית של חברת פונוקול נמסר כי "…תמה ונשלמה המלאכה על אחד מהרגעים החשובים בשמירה על נכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית".

אפשרויות לרכישת המארז המדובר שיצא לחנויות המוסיקה בתאריך 15 באוגוסט:

באתר קונפיה – מדיה דיגיטלית לאמנים

באתר החנות הוירטואלית ברשת – דיסקסנטר

למאות המעריצים, החברים ואוהבי המוזיקה שהגיעו הוגשו ביצועים ממספר שיריו של אריק איינשטיין בידי מספר אמנים, הכל כאן בתמונות ובקטע הוידאו המתועד..

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: