כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

אקו – Boss

שיר חדש של אקו מורגנסטין, אקו בשבילכם\ן לקראת השקת אלבום סולו בשפה העברית בהפקתו המוסיקלית של מיכאל כהן (כהן@מושון) על פי ליריקס שכתבו יחדיו אקו ושאנן סטריט (הדג נחש).

הרשו לי לחפור בטרם תאזינו ותתנועעו – את אקו פגשתי לראשונה בחצר אחורית (אויש איך זה נשמע) של בניין חצי נטוש בשדרות רוטשילד בתל אביב בימי המחאה החברתית, הבניין נתרם בידי יזמי נדל"ן לטובת פעילי המחאה להפקת אירועי תרבות, אקו עמדה על כסא ממש מתחת לאחד העצים שבחצר, שרה והתנועעה בגרוביות במקום, מסביבה נעו ורקדו כמה עשרות צעירים לצלילי הביט שהפיק שותפה לצמד האלקטרו גרוב Echo  & Tito. מאז הספקתי לחוות הופעות של אקו על ימין ועל שמאל כולל מופע לילי בשוק מחנה יהודה בירושלים.

כעת עושה הנערה שהגיעה מקי ווסט פלורידה, ארה"ב וגדלה בצפון הארץ בבית עם שורשים ברזילאים\רוסים\מצריים, שהגרוב היה שם מבטן ומלידה, מעין תפנית עמוקה אל תוך ההוויה המקומית עם כל התובנות המוסיקליות שהיא אצרה בתוכה, הכיוון לקהל הישראלי הרחב ובשפה העברית.

מסתבר שעל השיר החדש, "בוס" עמלה אקו בליווי צמוד של שאנן סטריט על תקן המנטור, בתהלך שלקח כשנה עד שנוצר והתגבש הטקסט הנכון בעברית. עליו הולבש ביט אולד סקול  גרובי, ג'אזי בהווייתו, מאוד נינוח ודי עסיסי, מהסוג או הזן שגורם לכל מאזין להתנועע במקומו באופן בלתי רצוני.

בשבוע האחרון צפיתי והאזנתי לקליפ הזה בלופ בלתי פוסק כשאני מנסה לפצח ולפענח את המסרים הנסתרים שבו, אולם הוא פשוט ומאוד ישיר, קבלו אותו כמות שהוא מבלי להתחכם, אני יכול רק להצר על כך שנבצר היה ממני להגיע בתחילת השבוע לחגיגת ההשקה של השיר בכולי עלמא, איזו בעאסה..

את הוידאו הפיק, ביים, צילם וערך גילי עזגד המלך. הלכתי לרקוד כעת

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d