פס קול שבועי

רמי קלינשטיין וישי לוי – עוד לא תמו כל פלאייך

השבוע נחגוג את יום הולדתה השבעים של מדינתו, הזדמנות מצוינת לפתוח עם ביצוע מחודש לשיר שכתב יורם טהר לב בהלחנתו של רמי קליינשטיין המבוצע בדואט מרגש עם ישי לוי בהפקתו המוסיקלית של יעקב למאי.

השיר המוכר בפי כל שצירוף המילים "ארצנו הקטנטונת" הנו סוג של אלגוריה והאנשה של ארץ המולדת לאשה באמצעות דימויים כאהובה וככלה, מחבר את העכשיו אל העבר בדמות הכמיהה רבת הדורות לחזור לארץ האבות שהנה והיא עדיין טומנת בחובה סודות וקסמים שטרם נחשפו.

השיר נבחר בידי משרד החינוך כחלק מתוכנית הלימוד וההעשרה המוקדשת בין נושאי שנת השבעים של מדינת ישראל ואף ייוחד על פי תכנית הלימודים יום מיוחד לפעילות ולמידה תחת הטייטל של הנרטיב בשיר.

וכשנחזור אל האדמה הבטוחה כדאי לציין כי רמי קליינשטיין יוצא כעת במופע חדש שיפתח בתאריך 9 ביוני בהיכל התרבות בתל אביב ובו יתארחו עילי בוטנר וילדי החוץ.

גם ישי לוי יוצא כעת לסבב הופעות חדש כאשר בתאריך 6 ביוני הוא יחגוג את השקת אלבומו החדש "שועל קרבות"במופע השקה שיתקיים במועדון גריי ביהוד.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: