חדשות הסצנה

קבורתו של התקליטור

לאחרונה התפרסמה הכרזה בכמה אתרי מוזיקה עולמיים מהחשובים כבילבורד ופיצ'פורק ואחרים על כך כי רשת המכירות האלקטרוניות מהגדולות בעולם Best Buy תפסיק לשווק ולמכור תקליטורים במהלך שנת 2018.

בסט בי, הרשת המובילה מגמות. צילום יח"צ

האם מדובר במגמה עולמית שתצבור תאוצה ותביא לקבורתו הסופית של המוצר הממשי ופנייה סופית להאזנה באמצעות האינטרנט בלבד? האם מדובר בקבורה של ממש שתוביל בעקבותיה למותם והעלמותם של כל המוצרים באמצעותם ניתן להאזין לאלבומים דוגמת תקליטי הווניל, קלטות אאודיו, תקליטורים?

מזה זמן רב שקהל המאזינים עד לשינויים והמגמות המובילים להאזנה למוזיקה באמצעות הרשת דרך שרתי סטרימינג, חלקם בתשלום מנוי חודשי וחלקם גם בחינם (אם כי באיכות ירודה יותר) חברות דוגמת אייטיונז, אפל, בנדקמפ, סאונדקלאוד, ספוטיפי האמורה לנחות בימים אלו בישראל ודיזר שכבר נכנסה לשוק המקומי מתמחות בסטרימינג און דמנד על פי בקשתך.

ההחלטה של רשת Best Buy עשויה אם כך להוות סמן וחלוץ של ממש לקראת העלמות החפצים ובין היתר עשוייה בהחלט להוביל לרדידות רחבה מאוד של האיכויות ביצירה, על פי סקרים שמתייחסים בפיצ'פורק עולה כי 99 אחוז מהמוזיקה המושמעת בטכנולוגיית הסטרימיניג הנה אך ורק מוזיקה פופולארית, האחוז הנותר מתייחס אל כל השאר, כך שאניני הטעם הולכים ומתכנסים בגטאות…

העתיד לא נראה טוב בכלל!!!

יעלם מהנוף? דיסקים בבית הבלוג

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: