כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

הסוודר השמיני

פסטיבל בסוודר השמיני התקיים בצהרי יום שישי 22.12.2017 במועדון בארבי בתל אביב. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

יהודה קיסר, פעם שישית. צילום: יובל אראל

מזה מספר שנים שאני מלווה את פסטיבל בסוודר הצומח ומתפתח אט אט עם השנים לאירוע רב משתתפים הן על הבמה והן מבחינת כמות קהל הנעתר לאתגר.

הרעיון העומד בבסיסו של הפסטיבל הוא דיבור בגובה עיניים עם הזולת השרוי במצוקה, קרי דיירי רחוב, חסרי בית, הומלסים בשפתנו, המצרך הכי חשוב עבורם בימי החורף הנו בגד חם ללילות הקרים. כך קרם עור וגידיםה רעיון שהקהל הצמא למוסיקה יביא עמו בגדים חמים כתרומה ואילו המוסיקאים יתנדבו להופיע בפני אותו קהל, ווין ווין סיטואיישן שבסופו הנשכרים באמת הם אותם חסרי גג אליהם מועברים הבגדים.

הפסטיבל החל את דרכו לפני שמונה שנים במועדון לבונטין 7 ועם הזמן הלך כאמור וצמח למימדי ענק וטוב שכך.

השנה הגעתי לפסטיבל כדי בראש ובראשונה לתרום חבילת בגדי חורף שאינני זקוק להם יותר ובאותה הזדמנות לתפוס כמה שעות מול הבמה עם אמנים בעלי לבבות חמים. הפעם חוויתי מופעים קצרצרים של אבטיפוס, ירמי קפלן, רון רוזנפלד, יהלי סובול, אפרת גוש, שהגיעה עם בנה הפעוט שגנב את ההצגה על הבמה, שלומי שבן ששחרר גרסה עדכנית לשירו הפוליטי המחאתי הידוע, חמי רודנר, אסתר רדא ויהודה קיסר והקיסרים, היו אמנים נוספים אך עבורי זה הספיק כמנת צלילים יומית, תודה למארגנים, תודה למתנדבים, תודה לאמנים, מניח כאן כמה תמונות וקטע וידאו אחד המדבר בעד עצמו.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות

 

וידאו (העברה מהסטורי של אינסטוש ליוטיוב)

 

הצצה לארכיון

פסטיבל בסוודר 2016

פסטיבל בסוודר 2015

פסטיבל בסוודר 2014

פסטיבל בסוודר 2013

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: