סיקור הופעות

סוודר זה הכי בסדר

פסטיבל בסוודר, חמש שעות של מופעים בהתנדבות, הסצנה והקהל למען מחוסרי הבית, חורף 2013. לבונטין7. תרם, נכח, צילם ומדווח – יובל אראל. (סוג של רפורטז'ה…)

איה כורם, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל
איה כורם, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל

מה?

"פסטיבל בסוודר" הנו אירוע התרמה מוזיקלי שמטרתו איסוף בגדים חמים למען חסרי בית, מדובר במסורת, כל המשתתפים באירוע עושים זאת בהתנדבות מלאה, כשעלות הכניסה לקהל היא מעיל, סוודר, שמיכה או נעליים. הפסטיבל הינו יוזמה פרטית שנועדה לערב את קהילת תושבי העיר ת"א בנעשה מתחת לחלון ביתם ולגרום להם להושיט יד לאלו שמזלם לא שפר עליהם. מטרת הפסטיבל, מעבר לעזרה החומרית, היא להעניק לחסרי הבית, ה"שקופים" בדרך כלל, נראות ונוכחות. בשנת 2011 מתו כ-45 דרי רחוב בישראל, חלקם מהיפותרמיה – כך שכל עזרה בביגוד חם ושמיכות עשויה להציל חיים.

יהודה קיסר, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל
יהודה קיסר, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל

 היכן?

לבונטין7, רחוב לבונטין 7 ת"א. מצהרי שישי 11.01.2013 עד השעה 17:00 והלאה.

זאב טנא, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל
זאב טנא, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל

 מי?

כל המוסיקאים האצילים הללו – איה כורם, דני גלבוע, סגול59, יהודה קיסר והחברים של פנחס, זאב טנא, חמי רודנר,יא יא, מידנייט פיקוקס כולל חזי שוחט, הבילויים, מלכה באיה, בני בשן, איתמר רוטשילד, שרון  מולדבי ונועה מיי.

חמי רודנר, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל
חמי רודנר, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל

 נו?

אפילו אני ויתרתי על פריווילגיה של תקשורת, שלפתי מהארון סוויטשירט עם קפוצ'ון מחמם, התווית בפנים אמרה "B.U.M" לקחתי אותו כהלצה, מסרתי אותו בכניסה לחבורת המתנדבים של פרוייקט הסוודר, סוג של שיתוף פעולה בין חברת "ישראל מחר: חברה לתועלת הציבור", עמותת "כדורגל לחסרי הבית" תוית יח"צ, מונוקרייב ועוד כמה מנהלים ומפיקים ששמם נשכח ממני בטעות…וכמה אנשים פרטיים בהחלט – טל פרטוק, עומרי אברמוביץ, דפני ליף, ליאור לוי ואורי שוהם.

הבילויים, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל
הבילויים, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל

אז?

כמעט כל המוסיקאים שנרתמו והופיעו בפסטיבל עברו לפחות פעם או יותר בבלוג, לא צריך להרחיב את התיאור, רצוי לציין שבמהלך הפסטיבל יצאו שלוש מכוניות עמוסות בתרומות – סוודרים, סוויטשירטים, שמיכות ועוד שנאספו מהקהל הנהדר שהגיע במאותיו!! לפסטיבל.

מלכה באיה, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל
מלכה באיה, בסוודר, לבונטין7. צילום: יובל אראל

ו?..

אז יש תמונות, כאן בגלרייה

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151323110114654.492306.721654653&type=1

ויש וידיאו, גם.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: