סיקור הופעות

המסע של גילי יאלו

מופע השקת אלבום הבכורה של גילי יאלו, רביעי, 20.12.2017, מועדון בארבי, אורחים – אורי כנרות, קרן דאן ואבטה בריהון. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, וידאו – אדוה אראל.

גילי יאלו, השקה, בארבי. צילום: יובל אראל

את גילי יאלו פגשתי לראשונה כאשר כיכב כסולן של להקת זבולון דאב סיסטם, מאז עקבתי אחריו לאורך השנים והתמורות. כאשר יצא לקריירה עצמאית כמוזיקאי עצמאי החוזר אל שורשי המוסיקה האפריקאית האתיופית, הייתי שם החל מהמופע הראשון.

הסיפור של גילי מתחיל שנים אחורה עוד במהלך "מבצע משה" להעלאת יהודי אתיופיה לארץ בשנות השמונים, מסע שחלקו הגדול התנהל ברגל במדבר הסודאני. כיום גילי יאלו נחשב ובצדק לאחד ממובילי מהפכת המוסיקה האתנית ששורשיה נעוצים בהררי אתיופיה המולדת הרחוקה בשלל סגנונות החל מאתיו ג'אז ועד ביט עכשווי הנעוץ בשורשיו בגרוב האפריקאי השבטי.

את המסע אל השורשים שלו עשה גילי יאלו כשהוא לוקח עימו מספר חברים מוסיקאים, בנו הנדלר שביסס בתחילת הדרך את הצליל הייחודי, כיום על עמדת ההפקה המוסיקלית ניצב אורי כנרות, יונתן אלבלק האיש ושורת האפקטים המדהימה שמחוברים אל הגיטרה החשמלית שלו, ספי רמירז ציסלינג והחצוצרה, נועם חבקין על הקלידים והביט, אליהם מצטרפים אנשי חטיבת הקצב – אמיר שדות בגיטרת בס, יונתן גיטלמן על התופים ובן איילון בתופים הקשה.

בהמשך הדרך חבר גילי יאלו אל מספר מוזיקאים שתרמו ואף השפיעו על הצליל שלו, שני סקסופוניסטים שמשכו כל אחד לצידו – קרן "דאן" דוניץ המדהימה שמגיעה מעולמיות הגרוב האלקטרוני מחד ואבטה בריהון הסקסופוניסט שלי באופן אישי הזכיר במיידי את הצליל הצרפו אפריקאי של מנו דיבנגו הגדול, בסופו של תהליך שחרר גילי יאלו אלבום הכולל עשרה שירים שמגישים מארג מוסיקלי הנע בין אפרו ביט, Fאנק, ג'אז ואתיו-ג'אז צבעוני.

אמש חגג גילי יאלו את השקת האלבום אל מול קהל רב שכלל הרבה רקדני נשמה בשלל צבעים ואירח כאמור את קרן, אבטה ואורי כשהם מבצעים את שירי האלבום החדש והופכים את מועדון בארבי לרחבת ריקודים אחת גדולה, על הבמה וברחבות הקהל.

אני? חיכיתי למנו דיבנגו שיפרוץ לרגע אל הסצנה…

 וידאו, צילום אדוה אראל

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: