סיקור הופעות

הקולות החדשים של גילי יאלו

מופע טרום בכורה "אינטימי ליודעי דבר", הפרויקט המוזיקלי החדש של גילי יאלו, רוטשילד 12, שלישי, 13.10.2015 23:30. נכח תיעד ומדווח  – יובל אראל.

גילי יאלו, מופע ליודעי דבר. צילום: יובל אראל
גילי יאלו, מופע ליודעי דבר. צילום: יובל אראל

מהרגע שגילי יאלו עלה לבמה הקטנה והצרה ברוטשילד 12 לקראת חצות כבר היה ברור שההרכב החדש, שהוא מעין סופר גרופ מקומי מהודק היטב על הצלילים והמלודיות של גילי יאלו בעטיפה חדשה ורעננה שאיננה נוטשת את אמא אפריקה אך משלבת אותה עם צבעים נוספים כרוק, אתנו ג'אז, פיוז'ן, גרוב המגיע ממוזיקת הנשמה האפרו אמריקאית של שנות השבעים לצד השפעות של ריתם אנ' בלוז טהורות.

למרות שהחומרים החדשים הם של גילי וההרכב, השתרבב לו לליין אפ ביצוע מחווה מצויין שקיבל את השם "If I'll Ever Leave You" הלקוח משורה מתוך המקור "I Love You More Than You'll Ever Know" שכתב אל קופר ללהקת הסול Fאנקי ג'אז רוק של שנות השישים "דם יזע ודמעות", חידוש מרענן לקלאסיקה.

גילי יאלו רוקד את רוטשילד 12. צילום: יובל אראל
גילי יאלו רוקד את רוטשילד 12. צילום: יובל אראל

ההכרות שלי עם גילי מתחילה בהשקת אלבום הבכורה של זבולון דאב סיסטם, בהופעות ממגנטות לצד אסתר רדא, בחגיגות הסיגדיאדה ובהשקת אלבומה האחרון של זבולון.

מול קהל ביתי ואוהד שכלל המון המון חברים ובמיוחד חברות נתנו הנגנים בנו הנדלר, הממונה על ההפקה ומנגן בגיטרת בס, ספי "רמירז" ציסלינג המנגן בחצוצרה, יונתן אלבלק אשף הגיטרה החשמלית, נועם חבקין על הקלידים והמחשבים, יחד עם אביב כהן על התופים את הצליל החדש, המאוד מהודק, מוסדר אך יחד עם זאת מקפיץ, מרקיד ומשחרר הרבה מקום לטקסטים שילווה מעתה את ההופעות של גילי יאלו בדרכו החדשה, די קדימה מעבר לימי האתיו דאב של זבולון דאב סיסטם הזכורים לטוב, לך על זה גילי!!!

בקטנה – כן, הגעתי לרוטשילד כדי ללכוד את הקולות, הצבעים והמראות, אז יש כאן גלריית תצלומים וכמה שירים, צפו, האזינו, גילי יופיע בשבת עם ההרכב החדש בפסטיבל אינדי נגב, הסתדרתם על כרטיסים, זה סולד אאוט…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: