סיקור הופעות

ערב עם השגריר

המופע של E.B. Davis בלווי להקת Sobo במועדון Mike's Place בטיילת תל אביב, במסגרת פסטיבל הבלוז החמישי, ליל שישי, 24.11.2017. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל, וידאו – אדוה אראל.

דיוויס וסובו בתל אביב. צילום: יובל אראל

חמים, צפוף, גרובי ומשמח, אלו התחושות מהמופע של אבילין דייויס, זמר ומוזיקאי בסוגת הבלוז שמקורו בארקנזס ארה"ב, אולם מרכז חייו כיום, בין מופע למופע ויש כאלו מאות בעשרות מדינות ברחבי העולם, הוא ברלין, שם הוא מתגורר עם אשתו נינה דייויס.

לאבילין דיוויס או כפי שהוא קרוי בטייטל הבימתי E.B. Davis יש קריירה ארוכת שנים כזמר, יותר מארבעים שנה בדרכים, יותר משלושים אלבומי שירים וכמות אדירה של שיתופי פעולה עם אמנים אחרים.

אמש הוא הציג לבאי הפאב הגלובלי של תל אביב, מייק'ס פלייס, במשכנו החדש בטיילת, מופע עשיר בשירים, מקוריים לצד "סטנדרטיים" של בלוז. את אירוחו בארץ חבים חובבי הבלוז למנהלי הפאב ולאסף גנצמן, מי שעומד מאחורי הרכב הבלוז הישראלי Sobo – סובו בלוז בנד, שהגיעה לגמר בתחרות הבלוז העולמית 2017 בממפיס טנסי, ועל פי דברי אסף הם ממשיכים מכאן הלאה לסבב הופעות בקנדה, ועל כך נאחל להם נסיעה טובה ושובו במהרה.

סובו והסקסופוניסט רוזן. צילום: יובל אראל

המופע עצמו נחלק כמיטב המסורת במועדון לשניים, כאשר לפתיחה המסורתית של חברי הלהקה מצטרף גם נגן הסקסופון הוותיק והמצויין מרק רוזן שהביא את הטוויסט הגרובי למופע ובהמשך עולה לכל תשואות היושבים והעומדים בצפיפות בנישה הקטנה המוקצית למופע בתוככי הפאב הענקי, דייויס בעצמו, לראשו מגבעת סטטון בהירה, לא שוכח את השורשים של המרחבים של אמריקה מולדתו, דיוויס חש את הקהל ויורד מעת לעת אל הרחבה שלפניה במה ומתערבב עם הקהל תוך כדי שירה, מרים את הגרוב של הבלוז לפתיחת בלוטות השמחה אצל הנוכחים.

דייויס, שגריר הבלוז. צילום: יובל אראל

הייתי בלא מעט מופעי בלוז חשמליים מלאי שמחה (קטע שהוא אנטי תזה לסוגה המוסיקלית שמקורה בעצב וקשי החיים), הפעם השמחה הייתה עוד יותר עולצת, אולי זה המופע, אולי זה המשתתפים ואולי זו העובדה שערב קודם לכן חגגו על תרנגול הודו את חג ההודיה האמריקאי…

חלקו השני של המופע אותו הובילו כמו בפתיחה חברי סובו בלוז בנד שהביאו טאצ' של אמריקנה, בת הדודה הלבנה של הבלוז השחור, עניין שנרמז בקריצה בידי אסף, עוד נקודה של המסת גבולות, המשיך את הגרוב של הערב בחגיגת מקצבים ושירים.

סובו, רוזן ודייויס, הבאת גרוב לבלוז. צילום: יובל אראל

מאוחר יותר, הרבה אחרי חצות, לאחר שהמופע הסתיים ונפרדנו מדייויס ואסף חשבתי לעצמי שהטעימה השנתית הזו של הפסטיבל רשמה אצלי עוד מפגש עם אמן בלוז עולמי.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

 

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: