פס קול שבועי

הלימוד החדש של אסף אבידן

מפגש עם האומן הישראלי הבינלאומי אסף אבידן לכבוד השקת אלבומו הבינלאומי החדש – "The Study on Falling" בהפקתו המוסיקלית של מארק הווארד, האזנה לשירים חדשים. צהריי שישי, 27.10.2017, הרצל 16. נכח האזין ומדווח – יובל אראל, וידאו – אדוה אראל.

אסף אבידן, The Study on Falling. צילום: יובל אראל

אם שוב אחזור על סיפורי אודות ההכרות הראשונית עם אסף אבידן והיצירה המוסיקלית שלו בוודאי אלאה אתכם הקוראים במלל רב. אסתפק בציון העובדה שהמפגש הראשון מול אסף היה לפני מספר שנים במופע חוצות לילי בשוק הפשפשים ביפו כשהוא מלווה בהרכבו הראשון המוג'וס, מאז נדלקתי על הקול והיצירה וליוויתי אותו דרך הבלוג לאורך שנות פעילותו בארץ ובעולם הרחב, הקליקו את שמו בחלונית החיפוש.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אז מה היה לנו כעת? כאמור, אסף אבידן משחרר אלבום חדש, השישי במספר אלבומי האולפן. אלבום שאת הקלטותיו ביצע אסף בארצות הברית כשהוא מחבר את חיבתו העמוקה לסגנון המוסיקלי הקרוי פולק רוק אמריקני בהשפעתו הוא יצר את חומרי אלבומו הראשון כשהוא מגייס לצידו את המפיק המוסיקלי מארק הווארד, מי שהספיק לשתף פעולה עם מוסיקאים איכותיים ביניהם מצויים בוב דילן, ניל יאנג וטום וויטס, אכן השפעות, מוטיבים והלך רוח מוסיקלי המצויים באחד עשר הרצועות המוטמעות באלבום הנוכחי, צובעים את יצירתו של אסף אבידן במרחבי האמריקנה הקלאסית ומדגישים יותר מאי פעם את הגלובליות היצירתית שמצויה בו.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

קוקטייל אליטיסטי של מחשבות, מושגים והלכי רוח אינטלקטואלים המבקשים להתבונן ולדון בשאלות של אהבה, האני, מהות החיים והמון התבוננות פנימה והחוצה גם יחד מהווים את המצע לנרטיבים שאבידן מתמלל בשירתו, הוסיפו על כך שכבות מוסיקליות של צלילים ותקבלו את אבידן החדש מועשר יותר מזוקק יותר ונחשב יותר.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

כשמדברים כיום על אמנים בסדר גודל בינלאומי באיכות יצירתם, כשמבקשים להצביע על אמנים שיש לכלול את מועמדותם להכרת בידי האקדמיות המוסיקליות הכי בכירות והכי חשובות בעולם המוסיקה חייבים לכלול בנשימה אחת גם את שמו של אסף אבידן, עלינו לשמח שאמן בסדר גודל שכזה משוטט כאן לעתים כשהוא בחופשת מולדת, ביפו, ירושלים או היכל התרבות של תל אביב. לטעמי האישי המופעים האישיים האקוסטיים ללא גבולות וגדרות של במות הם המפגשים הכי איכותיים עימו.

אסף אבידן ויואב קוטנר. צילום: יובל אראל

בצהרי יום שישי אירח אסף אבידן את שלל אורחיו, אנשי תקשורת בתחום התרבות והמוסיקה לצד דמויות נחשבות כפרסונות מתחום המוסיקה, הבידור והזוהר במבנה הקדום של הרצל 16 (על כך באייטם אחר…) כשהוא מבצע כמה משירי האלבום החדש בלוויית גיטרה אקוסטית ומפוחית ובהמשך המפגש הוא מארח את יואב קוטנר מגל"צ אשר הוביל ראיון אישי עימו לאוזני האורחים, ראיון במהלכו ביקשו יואב ואסף גם יחד לחשוף קמעה מהשכבות שמהוות את אישיותו המוסיקלית של אבידן.

המופע החגיגי לכבוד השקת האלבום החדש יתקיים בתאריך 13 בדצמבר בהיכל התרבות בתל אביב כשאת אסף ילוו חברי ההרכב החדש – אדם שפלן – בס, שחר חזיזה – תופים, עידו זלזניק – קלידים, כאן הכרטיסים.

וידאו, צילום – אדוה אראל

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: