סיקור הופעות

לראות את האור

מופע הבכורה של המוזיקאי והזמר היוצר אסף אור במועדון בר גיורא החדש בלונדון מינסטור, שלישי, 24.10.2017. שי שיר, כתב חדש המצטרף לבלוג נשלח כדי להביא את הקולות, המראות והרשמים.

אסף אור בבר גיורא, צילום שי שיר

במרתפי הלונדון מיניסטור, בבר גיורא החדש, באווירה נוסטלגית של רוק קלאסי (קני רוג'רס, לו ריד, כריס קורנל, גרבאג' ועוד) ושיער ארוך, הופיע אסף אור. הטקסטים האינטליגנטים, הלחנים ההרמונים וקולו הגדול והמלטף לא הסגירו את גילו הצעיר (21). כמו גם הקהל.

התכנים עוסקים ביחסים ואהבה ותהיות קיומיות של תחילת החיים. סגנונו מעיד על השפעות חזקות של עברי לידר והראל סקעת, הזכיר גם קצת את רונית שחר. הרבה בלדות שקטות, על לב שבור ופרידה מכאיבה בהרמוניה נהדרת ולפתע, הסאוונד נופל ומפסיק לעבוד. אור לא נלחץ או איבד את עשתונותיו, שלט בסיטואציה ומיד ניצל את המצב לשיח קל עם הקהל, הסברים על השירים – "גרסת הבמאי" סטייל.

לקראת סיום ההופעה, ביצעו אור וההרכב שני שירים שהופקו מוזיקאלית ע"י אופיר קנר, אשר המחישו טוב יותר את הפוטנציאל הגלום באור. יש לציין את הלהקה הנהדרת ובמיוחד הגיטריסט המוכשר עמית גנדלמן אשר הבריק בשיר Fאנק טהור וכיפי פאר אקסלנס!

אין ספק שהילד מוכשר. זכרו את דברי בעוד 10 שנים.

וידאו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: