סיקור הופעות

נפרדים מתשע"ו מצפים לתשע"ז…

מרתון הופעות אקוסטיות במתחם התדר בבית רומנו, מוצ"ש 01.10.2016, מאזינים לצלילים האחרונים של השנה ונחשפים לצלילים חדשים שיצאו בקרוב. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

רועי ריק, לקראת אלבום סולו. צילום: יובל אראל
רועי ריק, לקראת אלבום סולו. צילום: יובל אראל

ערב אחרון לשנה החולפת, מזג האוויר עדיין נח לפני השרב הגדול של החג, שעות בין הערביים המוקדמות, הזמן הנכון להגיע לצפונה של שכונת פלורנטין אל בית המסחר הגדול הניצב מזה עשרות בשנים בדרך יפו, בית רומנו, המהווה החל מהקיץ הנוכחי את משכנה הקבוע של תחנת הרדיו TEDRER.FM המהווה סמן ונושא דגל לאמנות, תרבות ותל אביביות אמתית. הסיבה הפעם – מרתון הופעות אקוסטיות (בחלקן לפחות…), אחד הסממנים האופייניים למקום שהפך כבר מזמן לפנינת תרבות אורבנית הפתוחה לקהל הרחב על כוס בירה וסלייס פיצה.

קמה ורדי ורם אוריון, צילום: יובל אראל
קמה ורדי ורם אוריון, צילום: יובל אראל

אבל במקום להמשיך בחפירה אופיינית אשתדל להתמקד במה שהתרחש, במופע הראשון שהתקיים בצעה הזמרת יוצרת קמה ורדי, המלווה באורטל צורן מההרכב המפתיע "כריכה רכה" סט שירים מאלבומה הטרי ואף בצעה דואט יחד עם רם אוריון שעלה אחריה להופיע עם "המיטב", הם היוו, עם כל הכבוד ויש כבוד, את החימום למופע ההפתעה (שידעתי עליו מראש והקדמתי בואי כדי לא להחמיצו…) של רועי ריק, אחד מעמודי התווך של ההרכב "הקולקטיב".

רועי המלווה עצמו בגיטרה אקוסטית ומפוחיות פה, הציג בפומבי ולראשונה חומרים חדשים עליהם שקד לאחרונה שיכללו באלבום סולו חדש, תרגומים ועיבודים מאיטלקית לשיריו של המשורר והזמר האיטלקי פבריציו דה אנדרה שנפטר בסוף המאה שעברה ונחשב לפי דבריו של רועי ריק עצמו ל "מאיר אריאל של איטליה", בשיחה שקיימתי עם רועי לאחר המופע הוא סיפר כי על החומרים המתורגמים ועיבודם לאלבום עבד ביחד עם חברו להרכב הקולקטיב יוסי מזרחי (נינט…) ובמהלך השנה הקרובה האלבום השלם יצא לאור.

לירון עמרם בצעד תימני. צילום: יובל אראל
לירון עמרם בצעד תימני. צילום: יובל אראל

המשכו של המרתון האקוסטי הוביל למופע קצרצר של לירון עמרם "ההיפסטר התימני" שיודעי העניין המשיכו את הלילה לקראת חצות אל רדיו EPGB כדי לטעום שוב מצליליו. אחרי המטבל התימני הזה עזבתי לצערי את בית רומנו (כדי לצפות בגמר תוכנית הריאליטי המוסיקלית של מתמודדי סצנת השירה הים תיכונית של אייל גולן, על מנת ללמוד על השמות החדשים בסצנה…). אולם ליושבי הספסלים בחצר בית רומנו הערב עדיין נמשך עם הופעותיהם של אלון עדר ורותם בר אור שאת התיעוד לביצועיהם הקוראים חייבים לאוצר הפסטיבל לאון "נפולאון" פלדמן.

זו ההזדמנות להזכיר ולהכריז כי עונת התרבות של שנת תשע"ז תיפתח בתדר ביום שלישי ב' ראש השנה עם מופע של אחד הגדולים – שלמה גרוניך על פסנתר אמיתי בחצר הבית ובסופו של השבוע יתקיימו רסיטלים אמיתים במקום עם תזמורת קאמרית שתפתח בערב יום שישי עם קונצרט מחווה לפיירוז ובמוצאי שבת תבצע קונצרט משולב עם "ארמון בזמן" המופלאים ותקנח במחווה לצלילי פסי הקול של המערבונים האיטלקיים המיתולוגים מבית היוצר של המלחין אניו מוריקונה, בואו!!! 

לחצו לצפייה בגלריית קטנטנה מהפסטיבל האקוסטי

וידאו

Go Live פייסבוק (כן, שותף עם כדור הארץ בזמן אמיתי…)

 

 

 

 

 

 

 

וידאו Youtube

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: