סיקור הופעות

מרינדת האור של פוטוטקסיס

מופע השקת אלבום אולפן שלישי להרכב פוטוטקסיס "MARINADE", מועדון בארבי, רביעי, 18.03.2015, אורחים – חמי רודנר, עוזי "רמירז"פיינרמן, אריאל קסיס ולאון צ'רנייב, חימום – האח של בנג'מין . נכח תיעד ומדווח – יובל אראל. צילום וידאו – אדוה אראל.

פלדינגר, מרינדה, פוטוטקסיס. צילום: יובל אראל
פלדינגר, מרינדה, פוטוטקסיס. צילום: יובל אראל

החיבור שלי עם פוטוטקסיס לוקח אחורה לתחילת דרכו של ההרכב בהנהגת יעל פלדינגר ואיתי צוק, קוקטייל מוזיקלי המשלב אלקטרו סול בהגדרתו עם טריפ הופ המועשר באמצעות כלי נשיפה ומיתר לצד טקסטים מאתגרים את המחשבה, הקוקטייל המוזיקלי הזה נע בין הגרוב האלקטרוני לנשמה המערבלת השפעות מהעולם הרחב מסופיאן סטיבנס, איימי ווינהאוס ועד מורחיבה וסיגור רוז, קשת מעניינת ומאתגרת של צלילים ומלודיות המקיפים את הסולנית יעל שברגע הנכון נכנסת למעין טראנס שירה וריקוד המשכיח ממך את כל שמסביב…

פלדינגר, רמירז, מרינדה. צילום: יובל אראל
פלדינגר, רמירז, מרינדה. צילום: יובל אראל

את אלבומם הראשון – Pretty Ugly הם מסרו לידיו הנאמנות של יונתן דגן המוכר יותר בטייטל המוזיקלי – J.Viewz שרקם הפקה מוזיקלית מצוינת והציב את פוטוטקסיס כהרכב רענן וחדשני בסצנה המקומית, את אלבומם השני – Fearless/Mindless הפקידו יעל ואיתי בידי המפיק הבינלאומי Eddie Stevens שאתגר והדגיש את הקו המיוחד והאופייני של ההרכב לכדי מוצר איכותי נוסף שיצר תחושה שיש עוד למה לצפות בעתיד.

פלדינגר, רודנר, מרינדה. צילום: יובל אראל
פלדינגר, רודנר, מרינדה. צילום: יובל אראל

ואכן, בתחילת השנה, עם יציאתו לאור של האלבום החדש "MARINADE" הכולל אסופת שירים מקוריים שעל התאמתם לצליל הסופי עמלו זמן רב כדי שיתגבשו לכדי המוצר האמנותי הנכון, מוצר המציג מחד גוונים אלקטרוניים ואפלים, ומצד שני אקוסטיים ואישיים, המוצר הסופי כמו מרינדה טובה, מגובש ואיכותי המשאיר טעם של עוד. האזנתי והבנתי כי המסע לכיוון האור ממשיך…

 

האמת, מאוד הופתעתי למצוא באתר השירות לכתבי המוזיקה "לינקטון", במסמך היח"צ שצורף לקליפ מתוך האלבום את הציטוט שלי "אלבום האולפן השלישי של להקת פוטוטקסיס עם יעל פלדינגר ואיתי צוק משמר את הקו המוזיקלי הייחודי של הרכב הטריפ אלקטרו סול המקומי ומציג חומרים חדשים מקוריים לצד ביצועי מחווה דוגמת When Doves Cry המיתולוגי של פרינס בפרשנות מעושנת ומשמרת עם הרבה כבוד, בגילוי נאות אציין כי אני מעריץ מושבע של ההרכב, אולם בנימה אובייקטיבית אני דורש ממכם להניח יד על עותק ממנו."

מרינדה, פוטוטקסיס. צילום: יובל אראל
מרינדה, פוטוטקסיס. צילום: יובל אראל

אז די לחפירה, מה היה אמש? מועדון בארבי באווירה אפלולית ומעושנת גוונים ריכז את קהל המעריצים, אוהדים, חובבי המוזיקה של יעל ואיתי כדי לחגוג יחדיו את יציאתו של האלבום. וכפי שצפוי במופע השקה חגיגי הוא התהדר בגוונים נוספים שהגיעו בין היתר עם אורחים על הבמה, עוזי, חמי ואריאל שהשתלבו הן בביצועי חומרים מהמרינדה והן בחומרים שלהם והגישו לקהל פס קול הלוקח את הגוף לפזז ולמוח להתפייד באווירה, את המראות והקולות תמצאו כאן בהמשך, אפשר לסכם בקצרה – יעל פלדינגר שולטתתת!!1.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו, צילום – אדוה אראל

 

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: