כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

בחוץ שקט, בפנים רועש

מוטי ביקובסקי משיק אלבום אישי שני "בחוץ שקט" ומארח חברים – רפי פרסקי, אביתר בנאי, עמיר לב. תאטרון תמונע, שלישי, 03.03.2015. נכח תיעד ומדווח  – יובל אראל.

מוטי ביקובסקי, אלבום של איש אחד. צילום: יובל אראל
מוטי ביקובסקי, אלבום של איש אחד. צילום: יובל אראל

כמות המוזיקאים שמלאו אמש את מושבי האולם בתאטרון תמונע הייתה גדולה יחסית לעומת כמות החברים, בני משפחה ואוהדים, סוג של תעודת הערכה למוטי ביקובסקי שניגן במהלך השנים לצידם של יוצרים ומוזיקאים כערן צור (שנעדר מהערב בשל סיבה אישית), דודי לוי, רפי פרסקי, עמיר לב, אביתר בנאי ועוד.

מוטי ורפי פרסקי, תמונע. צילום: יובל אראל
מוטי ורפי פרסקי, תמונע. צילום: יובל אראל

ביקובסקי, הנמנה על חבורת המוזיקאים שגדלו וצמחו בחולון הישנה, כאמיר צורף, דודי לוי, ברוך בן-יצחק, אלי לולאי ואומרים שאפילו עמיר לב, פעל במשך שנים רבות כאיש האחראי על צלילי הגיטרה לצד הרכבים שונים בהם הדמות המרכזית הייתה הזמר, למרות שכתב ואף השפיע בצליליו המיוחדים על חומרים מוכרים רבים, רק לפני שש שנים אזר עוז והשיק אלבום אישי בו כינס את החומרים שיצר לעצמו.

מוטי ועמיר לב, תמונע. צילום: יובל אראל
מוטי ועמיר לב, תמונע. צילום: יובל אראל

כעת, ביקובסקי חוזר עם אלבום חדש, "בחוץ שקט" הוא עצמו ובעצמו, כותב, מלחין, פורט על כלי הנגינה שלו ויוצר הרכב וירטואלי שלם באמצעות טכנולוגיות הלופר והסימפול, מגיש עשרה רצועות מוזיקליות הצבועים כאמור בגווני רוק ואלקטרוניקה. האלבום בו הצליח ביקובסקי לשלב בחוכמה אלקטרוניקה לצד אקוסטיקה זכה להערכה  מיד עם יציאתו וזיכה אותו בפרס לעידוד היצירה מטעם אקו"ם.

מוטי ואביתר בנאי, תמונע. צילום: יובל אראל
מוטי ואביתר בנאי, תמונע. צילום: יובל אראל

אמש כאמור חגג מוטי ביקובסקי את השקתו של האלבום בפני קהל ביתי ואוהד בתאטרון תמונע עם ליין אפ שכלל ייצוג נכבד לחומריו האישיים משני האלבומים כאשר הוא פותח בסט סולו, הוא, הגיטרה והאפקטים, מתוך האלבום החדש וממשיך עם חבורת הנגנים והאורחים שבצעו יחדיו משיריו לצד חומרים שלהם, ניתן היה, לרגעים, בקטע טוב, להגדיר את הערב כמעין ג'אם בלתי אמצעי של מוזיקאים המתכנסים כדי להנעים לעצמם את הזמן בנגינה ושירה ופחות בטקס רשמי בו היוצר מציג את מרכולתו בפני הקהל ומארח כוכבים לצידו, חברים הנה המילה הנכונה לערב הזה, מוטי ביקובסקי וחברים, שרים ומנגנים.

 

האלבום החדש להאזנה ורכישה

 

ה"עבודות המוקדמות שלו…"

 

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d