סיקור הופעות

רק בן שש עשרה…

מופע השקת אלבום בכורה "מהלב" לרועי סנדלר, נער בן שש עשרה, ככוכב עולה בשמי הים התיכון, מועדון רדינג 3, שני, 08.12.2014, אורח – ארקדי דוכין. צילם, תיעד ומדווח – יובל אראל.

כשנער בן שש עשרה, יפיוף אמיתי, עומד על הבמה ומסביבו עשרות נשים ונערות מחוללות ומושיטות ידיים לצלילי שירתו, לא נותר לך רק לקנא או להעריץ. רועי סנדלר, כולו ילדון הוכיח אמש מעל בימת מועדון רדינג 3 בנמל תל אביב כי חריצות, דרך ארץ, כבוד ושמחת חיים יכולים במשולב ליצור חפלה ימתיכונית מצויינת.

מי הוא רועי סנדלר? ילד, באמת, נערים בגילו במקרה הטוב מכינים שיעורים, במקרים אחרים עוסקים בספורט או בבילויים עם חברים ובנות, אך רועי, מגיל צעיר מאוד זוהה בידי הוריו ובמיוחד אימו, מיכאלה סנדלר מראשל"צ, אשת עסקים מוכרת ומצליחה מתחום האופנה, כבעל כישרון שירה, האם חיברה את רועי אל דמויות מפתח בתעשיית המוזיקה, מפגש עם הזמר ויוצר ארקדי דוכין, עם כותבים ומפיקים כעדי לאון, אריק זנטי  ויעקב למאי הריץ את רועי למסלול שנמשך מגיל צעיר מאוד, כבר שלוש שנים, במהלכן רועי מפגין כשרון שירה, התמדה, חריצות עם הרבה צניעות אמיתית בדרך לקריירה מבטיחה כזמר. 

את החיבור בין האם, מיכאלה, ובנה, רועי, והדחיפה הבלתי מתפשרת לאיכות בדרך לקריירה של כישרון צעיר אפשר לחוות לאחרונה במסגרת סדרת דוקו ריאליטי "פושרז" בטלויזיית הכבלים "הוט" המתעדת את התופעה לפיה הורים דוחפים את ילדיהם לפס הייצור של תעשיית הבידור, סדרה חדשה בה מככבים השניים לצד משפחות אחרות.

ואכן, אין ספק שמאמצים, התמדה, השקעה כספית גדולה מאוד מלווים את התהליך הכלל לא קל של לקחת נער צעיר ולהפכו לכוכב מוזיקה, לא מדובר במהפך בן לילה נוסח כוכבי ריאליטי מזמרים אלא בעבודה ממושכת שאת תוצאותיה חוויתי אמש.

לבטח הבחנתם כי לאחרונה הבלוג מציץ לא פעם לכיוון הז'אנר הימתיכוני, מנסה להעביר רגל ויד משלולית האינדי שמינדי אל מחוזות נוספים בתחום המוזיקה בארץ, לבחון, לחוות ולהכיר את הצד החפלאי של מופעי המוזיקה, אירוע שכזה התקיים אמש במועדון רדינג בנמל תל אביב.

החל מקבלת הפנים בכניסה למועדון, שקושט כמעין מסיבת יום הולדת של בני נוער, אגרטלי זכוכית מוצבים לאורכו של הבר המרכזי מלאים בכל טוב, באמת, מאז שערכתי מסיבות יום הולדת לילדי לא ראיתי כמויות כאלו של מסטיקים, שוקולדים, נחשי ג'לטין מתוקים לצד בייגלה וחטיפים אחרים, שולחן עמוס בקייטרינג מהמטבח היפני – מגשי סושי ענקים לצד הגשת שתייה חופשית לאורחים, סמנו כי אכן מדובר במשפחה החוגגת לבנם הצעיר אירוע בעל חשיבות מרובה, האורחים המגיעים, קרובי משפחה, חברים, הרבה הרבה נערות צעירות בין אם מדובר בקשרי חברות ועסקים ובין אם מדובר בקהל מעריצות ההולך ונבנה, הכל מצביע על ערב מיוחד.

ואכן, בשעה מוקדמת יחסית עולים לבמה מוזיקאים רבים, הרכב עשיר ומגוון וכעת זו שעת המבחן, האם כל ההשקעה האדירה הזו מצדיקה את עצמה? ארשה לעצמי לענות – כן, הילד הזה, המכונה בידי קושרי העיטורים "ג'סטין ביבר הישראלי" הוא גבר גבר, מאוד רחוק מהדימוי של אותו ג'סטין לאחרונה, עדין, אדיב, מדבר יפה, נימוס, שפה עשירה ונכונה, מלא כריזמה וכשרון, כשהוא פותח פיו לשיר אתה מיד חש את האסוציאציות והשאלות מסובבות את מחשבותיך – הכוכב הבא בשמי הזמר הימתיכוני? כן, בוודאות, קול קטיפה היודע לבצע בלדות רומנטיות המיועדות לקהל החי את הסצנה הזו, סלסולים מרומזים הצובעים את הגוון המזרחי לייט בשירה, נעימות הקול, השוואה מיידית לשמות רבים בפסגת הסצנה הזו, תנקבו בשם, תקבלו משוואה תואמת, כי כן רועי סנדלר הוא זמר אמיתי.

המופע נפתח כאשר הנגנים כבר במקומותיהם ורק קולו של רועי נשמע, הוא מבצע שירה לתפילת הדרך, צורב מסורת ואמונה המקבילה לכניסה ברגל ימין, כשהוא מתישב מול הקהל שירתו הקולחת והבטוחה נפרשת על פני צרור בלדות, וכשמסתיים פרק זה, שכלל גם אירוח של מנטור אישי, מהסוג שההורים חיברו לבן, כל הכבוד להם, כשארקדי דוכין עולה לבמה ומצטרף לשיר עם רועי, בשקט, בנחת, יושבים על שרפרפי בר מול הקהל העצום שישוב סביב השולחנות העגולים במועדון, אווירה קסומה, גם כשרועי פונה לקהל ומבקש לצאת לכמה רגעי מנוחה, מותיר את ארקדי לבד עם ההרכב המוזיקלי, קם ותופס את המושב מול הקלידים, מי אוהב אותך יותר ממני, שיר המנון של המנטור החדש בשמי הזמר הימתיכוני.

או אז חוזר רועי סנדלר לבמה, כעת הוא לא מחוייט כבתחילה, מוכן לחפלה עם חולצת טריקו מעוצבת, מעכשיו רועי מהווה הוכחה כי כשאתה בן שש עשרה שעבד כמה שנים על מסלול קריירה מוכוון הטבול בכשרון מולד אתה יכול להיות מלך החפלות! כעת תמונת המצב במועדון מקבלת תפנית אמיתית, הן קמות, הבנות, הנשים, מהמושבים, נעמדות ומתקבצות מול מרכז הבמה, לרקוד, להניף ידיים, חגיגה ימתיכונית, ורועי, הג'סטין ביבר הישראלי כמו שאומרים, נותן בעבודה, שר, רוקד, מלא מחוות מול הקהל, יודע להגיע לכל פינה לאורכה של הבמה, זמר ימתיכוני במיטבו, שירים ומקצבים מוכרים, כאלו המתנגנים במועדונים המזרחיים, בחתונות ואירועים, "מזרחית בנשמה", נוגע גם ביוונית, שירו של אייל גולן עם הלחן של קריאקוס פופודופולוס, שלא משאירים אותך פאסיבי, זה ברור שתרקוד, אם לא באופן מלא אז לפחות תחוש את הקצב, הגרוב החפלאי, הי, כוכבי הזמר הימתיכוני, מעמדכם כבר לא בטוח כל כך, אני צופה זליגת מעריצות, אני צופה מופעים גדולים, אני צופה קריירה בטוחה, רועי סנדלר הוא הזמר הבא בסצנת הז'אנר הימתיכוני.

ןעוד רגע שיא, מתקתק, שמאלצי קמעה, מלא סכרין, רועי, מקצוען, אפשר לחשוב שהוא משופשף בעשרות ומאות מופעים, אך לא, עדיין ילד של אמא, יורד מהבמה ככוכב מנוסה, נעמד בין הקהל הרב העוטף אותו, מוצא את אמו, מיכאלה, וכעת הוא מבקש לשיר לה שיר תודה, בין המילים מלאות הכרת תודה, לה, לאבא ולכל המסלול הלא קל שהעבירוהו בדרך למעמד הזה, ביצוע מוזיקלי אחד לאחת, שיר לאמא.

החפלה ממשיכה הלאה, הערב מתקרב לסופו, עוד בלדות בעלות נופך מזרחי לייט, מלאות שמאלץ מתקתק, זו הנוסחה, היא טובה, היא גורפת, סוחפת, וסוללת את הדרך למעלה. אני יכול לסמן לעצמי בשביעות רצון שהייתי שם, הייתי ברגע הדי מכונן, את המסלול הבכלל לא מטאורי של כוכב ימתיכוני חדש.

ליין אפ: תפילת הדרך (בית ופזמון), אין את מי לחבק, את ואני, תספרי לי, פעם תורי ופעם תורך, קרוב ללב, חיים שלי (דואט עם ארקדי דוכין), מי אוהב אותך יותר ממני(ארקדי דוכין סולו), כשאת איתו, מחרוזת – אין כמו אהבה, למות מקנאה, האור שבעיניים, כל מה שחלמתי. היום יהיה חם, חכי חכי, הרווק, רק תחייכי, אבא אני אוהב אותך, כשאתה מתאהב,  מהלב.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: יובל אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: שילי אראל

וידאו

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: